תהליך לקיחת משכנתא – מההגשה ועד קבלת הכסף

היום, בשביל לרכוש נכס, למסחר או מגורים, יש צורך לקבל משכנתא, הלוואה ארוכת טווח בתנאים נוחים. הון עצמי לבד לא יכול להספיק לרכישת נכס. על הרוכש לשלב בין כסף שהוא מביא מהבית לבין הלוואה שהוא מקבל מהבנק, על מנת לעמוד בתנאי העסקה ולממן אותה. בנק הפועלים מציע ל משכנתאות בתנאים נוחים ואטרקטיביים! 

 

תהליך נטילת משכנתא הוא תהליך לא פשוט אך אם עושים אותו בצורה נכונה, אפשר לסיים אותו בזמן קצר יחסית, בשביל להתקדם הלאה, לרכוש את הנכס ולהביא אותו לידי כך שהוא יעבור לבעלות הרוכש באופן סופי, כחוק.

ישנם מספר דברים בסיסיים שצריך לדעת על משכנתאות, לפני שניגשים לתהליך ומשלימים אותו:

  • גובה המשכנתא המקסימאלי על נכס למגורים הוא 75%. שאר הסכום צריך להגיע מהון עצמי של הרוכש. גובה המשכנתא נקבע על ידי הרוכש בהתאם לסכום שהוא מוכן להשקיע מכספו.

במקרים של נכסים להשקעה גובה המשכנתא יהיה נמוך יותר.

  • המשכנתאות מבוססים על מסלולים שונים, הנבדלים הן בסוג הריבית הן בתנאי ההחזר של המשכנתא. בעיקרון אנחנו יכולים למצוא שני סוגים עיקריים של ריבית:

קבועה – ריבית שהאחוז שלה נקבע מראש.

משתנה – ריבית שמשתנה בנקודות זמן מסוימות.

הריביות יכולות להיות צמודות או לא צמודות למדד המחירים המתפרסם כל 15 לחודש.

  • לקיחת משכנתא עם בנק הפועלים אפשרית לא רק ללקוחות בנק אלא ללקוחות בנקים אחרים המעוניינים לקבל משכנתא לרכישת נכס.
  • לפני שחותמים על קבלת הלוואה, יש לבחון מה תמהיל המשכנתאות הנכון עבור הלווה. כלומר, איך היה רוצה שנטל ההלוואה יתחלק על פני שנים, כך תהיה לו אפשרות לבחור מסלול אופטימאלי מבחינתו.

 

תהליך קבלת משכנתא

לפני שמגישים בקשה למשכנתא בבנק, רצוי מאוד לבצע הליך פנימי של תכנון פיננסי בשביל לדעת מה סך הסכום שעומד לרשות הלווה, בשביל שהוא יוכל לדעת, איזה נכס באפשרותו לרכוש ואיזה תמהיל משכנתאות יוכל להתאים לו.

לאחר מכן, יש להגיש בקשה לבנק. בעת הבקשה יש להציג מסמכים המלמדים על כוח התפרנסות, חוזה מכירה המלמד על הנכס וערכו, מסמכים המלמדים על מצבו הכספי של הלווה ואם יש צורך גם ערבויות ובטחונות.

הבנק יבחן את הגשת הבקשה ובמידה ויהיה מוכן לקבל אותה, אז הוא יספק אישור עקרוני למשכנתא שיהיה תקף למשך תקופה של 28 יום לפחות. במהלך תקופה זו הלווה יכול להחליט אם הוא משתמש באישור או לא. במידה ולא, הבנק לא יהיה מחויב אחר כך לספק את המשכנתא באותם תנאים.

במידה והחליט להשתמש באישור, יכול להמשיך במסלול לקבלת הלוואה. כאשר עליו לפעול על פי תנאי הבנק, לרכוש ביטוח משכנתא, ולקיים את העסקה דרך הכסף שהוא מקבל מהבנק.

אם אתם מעוניינים בקבלת משכנתא, מוזמנים לפנות אל בנק הפועלים ונציגיו ישמחו לעזור לכם.

קבועה – ריבית שהאחוז שלה נקבע מראש. 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגדל של מטבעות
טיפים פיננסים
כמה עולה אונקיית זהב?

מי שמכירים את ישראל מינט מקרוב, יודעים שהם עוסקים ברכישה של זהב לצורך השקעה באופן קבוע. שכן, זהב זה השם השני שלהם. אבל לא כולם יודעים למה הםבוחרים להשקיע דווקא

בית קטן מעץ על דשא
השקעות
השקעת נדל"ן בארה"ב בשנת 2021

שנת 2021 מאופיינת בתחושה כי הקורונה מתחילה להיות מאחורינו מה שאומר כי הגיע הזמן לחזור לעולם ההשקעות ולחפש אפיקים מעניינים. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על השקעת נדל"ן בארצות הברית.

ניווט בענן כיצד שירותי מחשוב מובילים להצלחה עסקית
עסקים
ניווט בענן: כיצד שירותי מחשוב מובילים להצלחה עסקית

בעולם העסקים המהיר והמתפתח כל הזמן, מינוף הטכנולוגיה הפך חיוני להשגת הצלחה. אחד המרכיבים המרכזיים בנוף טכנולוגי זה הוא שירותי מחשוב עסקי, הכוללים מגוון כלים וטכנולוגיות המניעים יעילות, פרודוקטיביות וצמיחה.

אחסון בענן
כללי
איך אחסון ענן יגרום לעסק שלך להצליח יותר?

זכינו לחיות בעידן דיגיטלי בו המציאות משתנה במהירות. בהתאם לכך, על מנת להישאר רלוונטיים ותחרותיים, עסקים מוכרחים להתאים את עצמם לדרישות וליכולות המשתנות. כלי דיגיטלי חשוב שיכול לסייע להצלחה עסקית