מה ההבדל בין קופת גמל לבין פנסיה

קודם כל קחו נשימה עמוקה, אתם לא חייבים לדעת את התשובה אולי תופתעו לגלות שרוב האנשים לא ממש מבינים בתחומים האלו ולא יודעים מה ההבדלים. אבל בשביל אנחנו כאן, לעשות סדר, קודם כל נתחיל בלהבין כל אחד בנפרד, משם את ההבדלים תראו שתוכלו לזהות, אם יש, כל או כך, יש פה על מה לעבור.

 

קהל יעד שונה

הדבר הראשון שניתן להבחין כשתעשו השוואה בין קופות גמל ופנסיה זה למי כל אחד מהם מכוון. לכל אחד מהם יש צורך אחר והתאמה אחרת בהתאם לאנשים המתעסקים בכל אחד מהם. קהל היעד עבור קופת גמל וקהל היעד לקופת פנסיה, הוא קהל אחר, גם אם זה יכול להיות רלוונטי לכל אחד, לא באמת לכל אחד זה מכוון.

 

קבלת כסף בגיל פרישה

ההבדל המהותי ביותר, זה שמדובר באופן זו תוכלו לקבל את הכסף שחסכתם לגיל פרישה מהעבודה. גובה הקצבה נקבע על הסכום שהצלחתם לצבור לאורך השנים, אך יש עוד המון נתונים שמשפיעים על הסכומים הנצברים מבחינת השקעה ותשואה, לכן שימו לב שאתם עושים השוואת קופות גמל להשקעה, השוואות בין קופות הפנסיה ועושים החלטה מהבנה.

 

איפה מושקע הכסף?

גם קופות גמל וגם קרנות הפנסיה משקיעות כספים בשוק ההון, אבל בקרנות הפנסיה שלושים אחוזים הם בריבית מובטחת. בחיסכון פנסיוני יש פחות סיכון, אך בכל זאת חשוב לבחור כל קרן וכל קופה על סמך הביצועים שלהן בתקופה של כמה שנים ותשואות הנראות מכך, כך תוכלו באמת לדעת איפה כדאי לכם להשקיע את הכסף שלכם בצורה חכמה.

 

דמי ניהול

מרכיב נוסף המבדיל בין קופת גמל לקרן פנסיה, זו העלות בדמי הניהול, בקרן פנסיה מדובר על מקסימום שישה אחוזים על ההפקדות ועד כחצי אחוז על הסכום המצטבר. בקופת גמל החוק מגביל את דמי הניהול לארבעה אחוזים על ההפקדות ומעל אחוז על הסכום המצטבר. בממוצע בקרן פנסיה תשלמו רבע אחוז על הסכום המצטבר ואילו בקופת גמל חצי אחוז.

 

כיסויים ביטוחיים

בקופת גמל מתבצע רק חיסכון, ובקרן פנסיה נכללים גם מרכיבי ביטוח במקרה של מוות ונכות שמובילה לאובדן כושר עבודה. בדרך כלל מרכיב הביטוח מוצע בעלות אטרקטיבית, וכך תגיעו לתוצאה שמבטיחה הכנסה בכל מצב שלא יהיה. לאלו שחוסכים בקופות גמל מומלץ לרכוש פוליסות ביטוח רלוונטיות להם באופן נפרד.

 

הבטחת חיסכון פנסיוני מותאם ומשתלם

את ההחלטה העקרונית ניתן לבסס לקראת הפרישה מהעבודה, ואז נותרת הבחירה המשמעותית בין קופות הגמל או קרנות הפנסיה השונות. גם בשביל הבחירה הזו צריך להבין ולבסס ידע בתחום, לכן מומלץ להיעזר במומחה בכל התהליך הזה, סוכן פנסיוני שמכיר את העולם הזה יוכל לעזור לכם לעשות בחירה שעונה לצרכים הספציפיים והאישיים שלכם.

פֶּנסִיָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שטרות
מיסים
האם כל שכיר חייב לעשות תיאום מס

באם הנכם שכירים, העובדים ביותר ממקום עבודה אחד, עליכם לעשות תיאום מס. בהיעדר תיאום מס, יכול להיווצר מצב בו תחויבו במס גבוה מידי בידי מס הכנסה. באילו מצבים שכירים מחויבים

מחשב נייד
עסקים
4 סיבות לעשות מיתוג לעסק מהשנייה הראשונה

פתחתם עסק חדש ואתם רוצים לחשוף אותו לצרכנים? העסק שלכם עומד במקום ואתם מעוניינים להגביר את המכירות? רוצים להיות ממותגים בתודעת הציבור? קבלו 4 סיבות לעשות מיתוג לעסק מהשנייה הראשונה.

איש מקליד
טיפים פיננסים
האם יש הבדל בעלויות של אופיס 2019 לאופיס 2022

לא פעם אנו נתקלים בשאלות שנשאלות מצד גולשים בכל הנוגע לרכישה של מוצרי אופיס. הדבר הוביל אותנו להבין כי יש צורך בכתיבה של מדריכים שעוסקים בנושא באופן מעמיק. מדריך זה

שטרות
מיסים
למה חשוב לבצע בדיקת החזרי מס כל כמה שנים?

בדיקות החזרי מס צריכות להיות מבוצעות בכל כמה שנים. עם זאת, אנשים רבים עדיים ממעיטים בחשיבות של בדיקות החזרי מס. הסיבה לכך היא חוסר הבנת היתרונות הגלומים בבדיקת החזרי מס.