החזרי מס – מדוע זה מגיע לכם?

נדמה לכם ששמעתם לאחרונה על הרבה אנשים שקיבלו החזרי מס? רוצים לבדוק האם גם לכם זה מגיע? מעוניינים לראות על איזה סכומים מדובר והאם כדאי לכם להתעקש בנושא? אם כך, כדאי שתדעו: החזרי מס זה כבר לא עניין מורכב ומסובך כמו בעבר. יש בישראל הרבה מאוד אנשים שבתקופות שונות של חייהם נהנים מהאפשרות לקבל החזרי מס ויכולות להיות לכך סיבות רבות ומגוונות. לדוגמא: אנשים שקנו דירה זכאים להחזרי מס, אנשים שמטפלים בקרוב משפחה סיעודי יכולים לקבל החזרים וגם אנשים שפשוט פוטרו מהעבודה ולא עבדו במשך כמה חודשים. לכן לא כדאי שתוותרו על מה שמגיע לכם וכל מה שצריך לעשות בשלב הראשון הוא כמה בירורים. אם תבררו כל מה שצריך מראש תוכלו להבין מהם הסיכויים שלכם לקבל את ההחזר שעליו אתם חולמים, אז למה אתם מחכים? איזו סיבה יש לכם לוותר, לתרום את הכסף למדינה ולא לקבל החזר? אומנם זה נכון שהרבה פעמים ההחזרים לא מגיעים לסכומים מאוד גבוהים, אבל זה תמיד נחמד לקבל כסף מהמדינה.

 

חישוב החזר מס

איזה טפסים צריך להגיש?

אחת מהשאלות החשובות ביותר שתמיד מטרידות את כל מי שחושב על החזרי מס, זו השאלה איזה טפסים צריך להגיש ועד כמה זה באמת מורכב. האם עלינו לוותר מראש על מה שמגיע לנו כי במילא ייקח שנים עד שנקבל תשובה? והאם יש סיכוי שבדרך כל המסמכים שלנו יאבדו ולא באמת נקבל את מה שמגיע לנו? אומנם זה נכון שכך עבדו הדברים בעבר, ולא אחת קרה שאנשים לא באמת קיבלו תשובות מנומקות ומעמיקות מרשויות המיסים, אך היום זה לא כך. היום אתם יכולים לקבל הסברים מפורטים מפקיד שומת המס, להבין מה עליכם לעשות ומהר מאוד תמצאו את כסף ישירות בחשבון הבנק שלכם.

הגשת בקשה רטרואקטיבית להחזרי מס

לא אחת קורה שאומנם מגיעים לנו החזרי מס אך אנחנו לא לגמרי מודעים לכך. למעשה, עוברים החודשים ולפעמים השנים ורק בהמשך אנחנו מגלים שבעצם מגיעים לנו החזרים. לכן עולה השאלה מה ניתן לעשות במקרה כזה והאם יש אופציה כזאת של הגשת החזרי מס בצורה רטרואקטיבית? כדאי לדעת שברוב המקרים אכן יש אפשרות להגיש בקשה כזאת בדיעבד ולמעשה מדובר על תקופה של לא פחות משש שנים. לכן, אפילו אם הזמן עבר, הייתם עסוקים ורק עכשיו הבנתם מה הזכויות שלכם – לא כדאי שתוותרו עליהן. מגיעים להם החזרי מס מהמדינה ואתם יכולים להיות בטוחים שאם מדובר על כמה שנים טובות, הרי שהסכומים לא יהיו מבוטלים בסופו של דבר. כאשר תקבלו את הכסף תוכלו להחליט מה אתם עושים איתו ואין ספק שלא תצטערו על כך שפעלתם בכיוון. שימו לב שאם הבירוקרטיה נראית לכם מורכבת מידי תמיד תוכלו גם לבקש עזרה מהמקצוענים, אז למה לא?

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
יותר פשוט ראשית
כללי
החזרי מס – זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם

אתם שייכים לאותם האנשים ששומעים את המילה "מיסים" ולא ברור לכם מאיפה להתחיל להתמודד עם העניין? כל מה שמטריד אתכם זה שלא תהיו חייבים כספים לרשויות המיסים כי אתם חוששים