5 רעיונות למתנות יודאיקה מקוריות לכל המשפחה

יודאיקה היא שם כולל שניתן לכל החפצים שקשורים ליהדות ולדת היהודית. חפצי יודאיקה נמצאים בשימוש של העם היהודי כבר מעל לאלפיים שנה, וגם כיום אנשים רבים משתמשים בפרטי יודאיקה רבים במהלך חיי היום יום שלהם. במדריך שלפניכם ריכזנו 5 מתנות יודאיקה שמתאימות לכל המשפחה. 

 

1 – כיסוי תפילין וטלית מסוגים שונים

כל יהודי דתי פותח את הבוקר של כל יום חול בהנחת תפילין, וחלק מהמתפללים גם מתעטפים בטלית. בכדי לשמור על חפצי הקודש האלה במצב תקין וללא פגיעות, ישנם מוצרים שנועדו לנשיאתם והגנה עליהם כמו כיסוי לתפילין או כיסוי משולב לטלית ולתפילין. כיסויים אלה מגיעים במגוון רחב של עיצובים ושל דגמים. חלק מהכיסויים לתפילין ולטלית נועדו בכדי לשמור עליהם גם במצבים קיצוניים כמו בעת שהייה בשטח בצבא או יציאה לטיול אתגרי בטבע. יופי של רעיון למתנה!

כיסוי לתפילין

2 – חנוכיות מעוצבות וכשרות לחנוכה

אחד הטקסים היהודיים המוכרים ביותר הוא הדלקת נרות בחנוכה. בנוסף לכך ישראלים רבים ויהודים רבים בכל העולם רואים בטקס זה את אחד הטקסים החשובים בלוח השנה היהודי. הדלקת הנרות בחנוכה היא טקס שמקיימים בנוכחות המשפחה כולה והוא גם מגבש ומאחד בין כולם. קיימות בשוק מספר גדול מאוד של חנוכיות כשרות בעיצובים ומחומרים שונים. אחד הכללים החשובים של הדלקת הנרות בחנוכה, הוא הדרישה לבצע את הדלקת הנרות בנוכחות של מספר גדול של אנשים ולהפיץ את בשורת החג למספר רב ככל הניתן של אנשים. חנוכייה היא מתנת יודאיקה נהדרת.

 

3 – פמוטים להדלקת נרות בשבת וחג ישראל

כל אישה ובת מדליקה נרות שבת – סיסמא מוכרת זאת שמגיעה אלינו מחסידות חב"ד, היא אולי אחת המוכרות ביותר בישראל. נשים רבות מציינות את כניסת השבת על ידי הדלקה של שני נרות או יותר בהתאם למנהג של המדליקה. פמוטים לנרות שבת יכולים להגיע בעיצובים שונים ולהיות עשויים מחומרים שונים כמו כסף, מתכת ואפילו זכוכית או פלסטיק, והם בהחלט מהווים מתנה ערכית ושימושית.

מתנות יודאיקה

4 – נטלה לנטילת ידיים בבוקר ולפני אכילת לחם

אחד הטקסים שמקיימים כל יהודי או יהודייה שומרי מצוות הוא נטילת ידיים בעת הקימה בבוקר ולפני אכילה של לחם מכל סוג. את נטילת הידיים מבצעים באמצעות נטלה ייעודית שנמצאת בבית של כל יהודי שומר מסורת. נטלה זאת יכולה להגיע גם היא בעיצובים שונים ומחומרים שונים. בעבר היה מקובל להשתמש בנטלה פשוטה מפלסטיק והיא הייתה נמצאת בכל בית, אבל כיום ישנן בשוק נטלות רבות מעוצבות ויוקרתיות שמתאימות לכל סגנון עיצובי ועשויות להוות מתנה מצוינת.

 

5 – מזוזות לכניסה לבית ולחדרים השונים בבית

מזוזה היא אחד מחפצי היודאיקה המוכרים ביותר, והיא מזוהה מאוד עם יהדות ויהודים בכל העולם. בכל כניסה לבית, ולפי חלק מהדעות גם בכניסה לחדרי השינה השונים, יש למקם מזוזה כשרה עם קלף שנכתב על יד סופר סתם מיומן. מזוזה בעיצוב יפה, יכולה לתרום רבות לנראות של הבית, והיא מהווה מתנת יודאיקה מושלמת.

מתנות יודאיקה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השקעות
מה עדיף – להשקיע בנדלן בארץ או בחו"ל

הגעתם להחלטה: אתם מעוניינים להיכנס לעולם ההשקעות, אתם רק לא יודעים בדיוק היכן. השאלה האם להשקיע בארץ או בחו"ל היא שאלה שרבים מהמשקיעים מתמודדים עימה, ואכן רבים מהם מעדיפים להשקיע

בית ושטר
נדל"ן
מחפש דירה זמנית? ככה תעשה את זה בסטייל

לאחרונה רבים מוצאים את עצמם תרים אחר פתרונות דיור זמניים. ראוי לציין כי מדובר בפתרונות דיור ברמה גבוהה, כזו שתאפשר לכל אחד להרגיש בבית במקום הזמני. יצאנו לבדוק איזה היצע

קופת חיסכון וכסף
הלוואות
הלוואות חברתיות – איך זה עובד באמת

כולנו לוקחים הלוואות מהבנק בשלבים מסוימים בחיים, בין אם מדובר על עסק במשבר כלכלי או עסק מתחיל ובין אם מדובר על הלוואה פרטית, וכולנו גם משלמים ריבית גבוהה. לעומת זאת,