5 הדברים שחשוב לבדוק כאשר קונים בית

לפני שקונית בית, אחד הדברים שצריך לעשות הוא לבדוק טוב טוב מה רוכשים. רכישת בית חדש יכולה להיות הרפתקה מרגשת ומפחידה. במהלך התהליך, תצטרכו להתייחס לעשרות פרטים בנוגע למקום המגורים החדש שלכם, לרבות בעיות פוטנציאליות עם הבסיס, המבנה, מכשירי החשמל, המתקנים, האינסטלציה ועוד. למרבה המזל, יש פתרון פשוט ויעיל המבטיח  שהדירה החדשה שלכם לא תתברר כסיוט: בדק בית.

 

בדק בית מקצועי

בדיקות בית מספקות הזדמנות לקונה לזהות בעיות מרכזיות עם הבית לפני הרכישה. חברת בדק בית מומלצת תספק את כל התשובות הקריטיות כדי להניח את הדעת. כמו שבודקים כל דבר לפני שרוכשים בית לא יכול שלא להכנס לרשימה, זו הוצאה לא קטנה וחשוב לעשות אותה נכון ובצורה מוגנת. את הבדק בית מבצעים אנשי מקצוע ולהלן כל מה שהם יבדקו עבורכם בעת השכרתם.

 

  1. מגרש וחוץ

במהלך בדיקה, איש מקצוע צריך לבחון תחילה את מראה חוץ הבית ואת מצבו הכללי של הנכס. תחומי עניין כוללים דירוג וניקוז, עדות לבעיות זרימת מים או נזילות, שלמות הבסיס והיסודות, מצב הצבע החיצוני והגינון, וכל נזק באיזור הנכס הכללי.

 

  1. גג, חלונות ודלתות

הרכיבים המבניים החיצוניים של הבית הם מהיקרים ביותר לתיקון או החלפה, ולכן בבדק בית צריך להעריך בקפידה את מצבם ותוחלת החיים הצפויה של אלמנטים אלו. בעליית הגג ובגג, סביר להניח שהוא יתמקד ברעפים, מרזבים, פתחי אוורור חיצוניים, , גגונים פרגולות ועוד. בעת בדיקת חלונות ודלתות, בדק הבית המקצועי יחפשו ריקבון , סדקים, התקנה לא נכונה, חוסר איטום ונזקים אחרים.

 

  1. חדרים פנימיים

בדיקת חדרים פיניימים של הבית בודקת ראשית את תקינותם המבנית וכו'. רשימת הבדיקה צריכה לכסות גם את הרצפות, הקירות, התקרות, החלונות, דלתות הפנים, הצבע והחיפוי, אורות ומתגים, שקעים, בקרת טמפרטורה, בידוד וקמינים.

 

  1. מטבחים ושירותים

המטבח נקרא לעתים קרובות הלב של הבית, ולכן חשוב לוודא שכל תכונה תהיה במצב טיפ-טופ. כמה היבטים של המטבח שיש לבחון בהם כוללים את הגודל והפונקציונליות של מכשירי החשמל, מאוורר הפליטה, הניקוז וזרימת המים, הבטיחות של שקעים ומצב הארונות והמגירות. בנוסף, בעיות בחדר האמבטיה יכולות להיות הצעה יקרה לתיקון, ולכן בודק בית ירצה לבחון היטב את התחומים הבאים: שירותים, איוורור, עובש, מקלחת, אריחים, איטום, ריצוף ואביזרים.

 

  1. מערכות מרכזיות, חשמל ואינסטלציה

כל בדק בית חייב לכלול הערכה יסודית של מערכות החימום והקירור וכן עבודות האינסטלציה והחשמל. זה כולל זרימת אוויר, אוורור, מסננים, תעלות, מצב צינורות. כמו גם, חלודה, או ריח. בכל הנוגע למערכות חשמל, הבודק יבחן את החיווט, לוחות השירות הראשיים, הכבלים, הנתיכים והמפסקים. לבסוף, הוא יבדוק את מערכת האינסטלציה לאיתור נזקים או נזילות בצנרת, ויוודא שמחמם המים והמשאבה פועלים כהלכה.

בית ומטבעות

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות ושעון
הלוואות
למה מומלץ לבצע איחוד הלוואות

אחד האתגרים המרכזיים ביותר בסדר היום המודרני הוא ניהול המצב הכלכלי. במקרים רבים, נדרשת עזרה חיצונית בדמות הלוואה, המונעת נזק מיידי. אך מה עושים כאשר הלוואה גוררת הלוואה, ובלי לשים

כניסה לדירה
ביטוחים
קונים דירה? איך לבחור ביטוח לבניין משותף

קניית דירה דומה לקניית זוג גרביים, רק בפרמטר אחד: ברכישת שניהם אנו מקווים מעומק הלב שישמשו אותנו למשך הזמן הארוך ביותר וישמרו על שלמותם. לצערנו עוד לא קמה חברת ביטוח

לדעת על משכנתא ראשית
כללי
דברים שכדאי לכם לדעת על משכנתא לדירה שניה

הגעתם לשלב בחיים שבו אתם יכולים להתחיל לחשוב על השקעות נדל"ן שונות? אם כך, אתם בוודאי רוצים לדעת מהן דרכי המימון שעומדות בפניכם כי מעטים הם האנשים שבאמת מחזירים בכל

מקום אחסון
השקעות
השקעה במחסנים לוגיסטיים – מה היתרונות

אם הזמנתם חבילה באינטרנט, וקיבלתם אותה כעבור מספר ימים בודדים בלבד, דעו כי הדבר התאפשר בזכות מרכזים לוגיסטיים מתקדמים. מהו מרכז לוגיסטי והאם נכון להשקיע בסוג נדל"ן זה?   מהו