4 דברים שחשוב לעשות לפני קניית דירה

שוק הנדל"ן בישראל לוהט, מחירי הדיור רק עולים, ולא נראה שמתישהו הם ייעצרו, שלא לדבר על ירדו. לכן אין פלא, שבנסיבות האלה כל מי שיכול להרשות לעצמו לקנות דירה ומוצא דירה שנראית לו מתאימה, ממהר לחתום על חוזה.

אבל בכל זאת, מכיוון שקניית דירה היא כנראה הצעד הכלכלי הכי משמעותי שתעשו בחיים, כדאי לגשת לסיפור הזה בזהירות ובכובד ראש. החלטות פזיזות עלולות להשפיע עליכם לשנים רבות, ולמרות הפיתוי המשמעותי לסגור עסקה כמה שיותר מהר, שווה להיאזר בסבלנות. או כמו שהפתגם הערבי הידוע אומר: החיפזון מן השטן.

 

מה חשוב לבדוק לפני רכישת דירה?

מצד אחד יש אין ספור בדיקות ושאלות שחשוב וצריך לקבל עליהן תשובות לפני רכישת דירה. מצד שני אתם לא רוצים לגרור ולמשוך את התהליך הזה המון זמן כדי שהעסקה ללא תתבטל ובעל הבית לא יחליט למכור את הדירה לרוכש אחר. לכן הכנו לכם כאן רשימה קצרה של 4 בדיקות חשובות ובסיסיות שממש חשוב שתעשו לפני סגירת העסקה. עוד פרטים והמלצות תוכלו למצוא כאן בלינק הזה: https://www.ladayar.co.il.

דִירָה

בדיקה פיזית בדירה

מדובר כמובן על השלב הכי בסיסי ברכישת הדירה. בדקו מה המצב של הדירה, האם כל המערכות בדירה תקינות, מה המצב הצנרת, בת כמה שנים כל מערכת, איך הקירות נראים, איפה יש מזגנים, האם הברזים מטפטפים, האם כל הארונות נסגרים כמו שצריך. חשוב להיות יסודיים מאוד בבדיקה ולא לעשות אותה בלחץ של זמן. תשתדלו להגיע לכל פינה וכל מקום בדירה. אנו ממליצים להגיע אפילו פעמיים שלוש כדי להתרשם מהדירה כמו שצריך וברוגע.

 

בדיקת נסח הטאבו של הדירה

לפני שאתם הולכים לסגור עסקה חשוב מאוד לעבור על נסח הטאבו של הדירה. נסח טאבו זה בעצם תעודת זהות של הדירה שבה כתוב למי היא שייכת והאם יש עליה הגבלות שונות. חשוב מאוד לראות שהדירה אכן שייכת למי שהולך למכור לכם אותה, ושאין עליה הגבלות ועיקולים. בנסח הטאבו מפורט גם שטח הדירה ושווה להשוות את הנתון הרשום למצב בפועל.

 

בדיקת העסקאות באזור

ברשת האינטרנט תוכלו למצוא נתונים שונים על עסקאות נדל"ן לפי אזורים. בדקו מהו המחיר הממוצע לדירה דומה באזור שבו אתם מתכננים לרכוש דירה ואספו את כל המידע הרלוונטי. יכול מאוד להיות שהמידע הזה יסייע לכם במשא ומתן ויחסוך לכם לא מעט כסף ממחיר הדירה.

 

בדיקת השכנים

אם מדובר על דירה בבניין שווה מאוד לנסות לבדוק מיהם השכנים, מה האופי שלהם, והאם הם אנשים נעימים שכיף להיות שכן שלהם, או שמדובר על בניין שיש בו שכנים שפשוט אי אפשר לחיות איתם.

 

סיכום

כמובן שרכישת דירה היא צעד ענק, ומדובר על עסקה שלא מגיעה בכל יום, אבל חשוב לא למהר מדי ולעשות את כל הבדיקות הנדרשות.

דִירָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַשׁקָעָה
השקעות
מהי החשיבות הפיננסית של קופת גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה נהיו כלי פיננסי קריטי וחשוב עבור כל מי שמעוניין לעשות משהו מועיל בחסכונות שלו. פעם היו אומרים תן לכסף לעבוד בשבילך, כנראה שהתכוונו למוצר האטרקטיבי הזה. למי

קופת חיסכון
הלוואות
איזו הלוואה כדאי לקחת למימון פרויקט נדל"ן?

תרשו לנו לעניין אתכם בשני נתונים מרתקים: 1.רכישת דירה היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של משפחה ממוצעת. 2.דירה היא הנכס העיקרי ביותר של משפחה ממוצעת: דירה ממוצעת מוערכת ב-1.6-1.8 מיליון