3 דברים שחשוב לעשות לבית אחרי לקיחת משכנתא

יש שורה ארוכה של משימות שתצטרכו לבצע לאחר שתיטלו את המשכנתא. סביר להניח שאתם מכירים בעניין זה, אך לא בקיאים בו באופן מעמיק. מדריך זה יאפשר לכם לצלול לנושא. שכן, הוא ירכז בפניכם את 3 הדברים החשובים ביותר שנמצאים בראש הרשימה. קראו את השורות הבאות בעיון רב ותגלו מה עליכם לעשות בכל מעתה ואילך.

 

דבר ראשון: תכינו טבלת הוצאות – הכנסות מסודרת

אי אפשר לעסוק בנטילת משכנתא, מבלי לציין בפניכם את הטבלה שתסדר את ההתנהלות הכלכלית שלכם. שכן, החיובים החודשיים שצפויים לרדת מחשבון הבנק שלכם מחייבים הכנה מראש. נסביר שתצטרכו להכין טבלה דומה לזו שתוצג כעת:

ינואר פברואר
הכנסות  

משכורת: 23,000 ₪

קצבה: 1,230 ₪

 

משכורת: 21,560 ₪

קצבה: 1,230 ₪

הוצאות  

כרטיס אשראי: 10,340 ₪

 

כרטיס אשראי: 11,400 ₪

 

 

דבר שני: ביטוח דירה

אתם חייבים ליצור קשר עם חברת ביטוח מוכרת ומומלצת שתציג בפניכם את פוליסת הביטוח שתכלול בתור התחלה ביטוח למבנה, כדי שתוכלו להיות מכוסים במידה ותפרוץ שריפה או אם תתגלה נזילה בקירות הבית (וזה רק ממספר רב של תרחישים שעשויים לקרות בביתכם החדש).

לצד זאת, תצטרכו לבדוק שיש אפשרות להוסיף לפוליסה גם ביטוח לתכולת הדירה וביטוח צד ג'. שכן, אלה יספקו לכם הגנה מפני גניבות או פציעות שעשויות לקרות לאורחים שיגיעו למשכנכם החדש. נדגיש בהזדמנות זו כי ביטוח דירה לטווח קצר עושים בהומי בלבד. שכן, זהו אתר מוכר שיוביל אתכם לחברת הביטוח הטובה ביותר.

ביטוח הבית

דבר שלישי: עיצוב וריהוט

יישום של הדבר הראשון (מעקב אחר הוצאות והכנסות) שהוצג בתחילת הרשימה, יאפשר לכם לרכוש ריהוט חדש לבית שרכשתם. זה הזמן להיכנס לקטלוגים של חברות מטבחים וריהוט, כדי שתוכלו לשים את ידכם על הפריטים המעוצבים שישדרגו את הנכס.

 

טיפ חשוב – הסתייעו במומחים לאורך הדרך

היכרות עם 3 הדברים שעליכם לעשות לאחר לקיחת משכנתא מחייבת קבלת ליווי מקצועי. בחרנו להקדיש לנושא זה פסקה שלמה, משום שהוא מצריך פירוט מעמיק. נציין שתצטרכו לפנות ליועצים פיננסיים, סוכני ביטוח, מעצבי פנים ועורכי דין שנחשבים לשם דבר בתחום. שימו לב, אתם יכולים לקבל חוות דעת מהימנות אודות בעלי מקצוע אלה, אם אינכם מכירים בהם מקרוב. שכן, הרשת מלאה בביקורות שנכתבו בעבר על ידי גולשים שהסתייעו בשירותיהם של המומחים לאחר לקיחת המשכנתא.

 

השורה התחתונה

לקיחת משכנתא זה לא עניין של מה בכך. מי שעשו זאת לאחרונה, יוכלו להעיד שמדובר בשלב ראשוני בלבד שנובע מהליך רכישת הדירה. בשלב זה אתם מכירים בעובדה חשובה זו, כך שנותר לכם רק ליישם את 3 הדברים שהוצגו לעיל ולהוסיף אליהם את המשימות שעליכם לבצע בשלבים מאוחרים יותר. נאחל שתיכנסו לדירה החדשה כשאתם מבוססים מבחינה כלכלית ומחזיקים במרחב מעוצב ונעים לשהייה.

ייעוץ יועצים פיננסיים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בחור מבוגר מסתכל לנוף
פנסיה
4 דברים שצריך לוודא לגבי הפנסיה שלנו

המילה פנסיה מעוררת ברבים מאיתנו רתיעה, ולעיתים אף צמרמורת שמקורה בבירוקרטיה עמומה לטובת עתיד רחוק מהעין. עם זאת, הפרשת כספים לפנסיה היא בגדר חובה בישראל, כיאה למדינה מערבית מפותחת, והבנה

מתי נצטרך לעשות ביטוח בית משותף?
ביטוחים
מתי נצטרך לעשות ביטוח בית משותף?

אם בעבר הסתפקנו בביטוח דירה בסיסי בלבד, הרי שהיום אנחנו יודעים שזה לא מספיק – ובמידה ואנו מתגוררים בבניין מרובה דירות, מוטב יהיה שנרכוש גם פוליסת ביטוח בית משותף, שתכסה

כסאות ושולחנות
כללי
ריהוט למשרד – מודרני, קלאסי או וינטג׳?

להיכנס למשרד חדש, או לשפץ משרד קיים, זה תמיד פרויקט מרגש, אבל יש נקודות חשובות שצריך לקחת בחשבון לפני שיוצאים למסע קניות של ריהוט משרדי. איך בוחרים ריהוט למשרד? קודם

לדעת ייעוץ משכנתא ראשית
כללי
דברים שכדאי לדעת על שירותי ייעוץ משכנתא

ההבנה שלא תוכלו לקנות דירה בלי שאתם לוקחים משכנתא מהבנק הכתה בכם? ברור לכם שלמרות העבודה הקשה גם אתם, כמו רבים מהישראלים האחרים, בסופו של דבר תזדקקו לסיוע של הבנק?