תמלול הקלטות לבית משפט – האם זו השקעה משתלמת

תמלול הוא למעשה אותה פעולת שיקלוט של קובץ שמע או סאונד לקובץ טקסט כתוב ומסודר.

ישנם סוגים שונים של פורמטי תמלול, וזאת בעקבות ובהתאם לצורך הסופי, או למטרתו האישית והפרטית שלכם.

האם
אל תצאו פראיירים!

ל-78% מהאנשים מגיעים החזרי מס בגובה של 7,000₪ בממוצע.
מלאו את הטופס הזה עכשיו ובדקו אם מגיע לכם החזר מס!

במאמר הבא נבין מהו תמלול, איך מגישים בקשה לתמלול בחברת תמלול ושקלוט מקצועית, ומהם היתרונות בתמלול משפטי כראייה קבילה ולגיטימית בבית המשפט.

 

מהו תמלול?

כפי שכבר נכתב מעלה, תמלול הוא המרה או שיקלוט של קובץ סאונד, או וידיאו המשלב סאונד, לקובץ של טקסט כתוב ומסודר. ישנם פורמטים שונים של תמלול, והפורמט נקבע, מושפע ומשתנה בהתאם לצורך הסופי של אותו התמלול.

 

הצרכים השונים בתמלול:

תמלול לצורך מקצועי-

אם יש לכם עסק מקצועי, ואתם מתפעלים אתר או עמוד אינסטגרם\ פייסבוק\ יוטיוב, אתם בטח לא פעם יצרתם סרטונים המעבירים מידע הקשור לעסק שלכם או למקצוע בו אתם מתמחים. תמלול הוא כלי שיאפשר לכם להרחיב בכך שינגיש את תוכן הסרטונים שלכם לאוכלוסייה חירשת אשר לא יכולה לשמוע, או לאוכלוסייה בעלת קשיי קשב וריכוז ועל כן קל לה יותר לצרוך מידע בטקסט כתוב ומסודר מאשר בוידיאו.

 

תמלול לצורך פרוטוקול-

תאגידים וחברות רבות מקליטות דיונים חשובים ורבי משתתפים ובכך יש להם כיסוי משפטי מלא של כל צדדי הדיון, ובנוסף יש להם האפשרות לבצע סיכום מסודר בקובץ טקסט, של כל הנקודות שעלו, הסכמים, שיפור, שימור ועוד נושאים וסעיפים שעלו בישיבה, ובכך גם להחביר אנשים שלא נכחו, או להנגיש נקודות לשאר אגפי החברה.

 

תמלול לצורך לימודים-

בין אם אתם סטודנטים ובין אם אתם לומדים באופן פרטי קורס מקוון, סיכום הקורס לעיתים לא מתאפשר בצורה מיטבית מסיבות שונות כמו: חוסר יכולת של הקלדה מהירה או הרצון להעמיק ולהקשיב בשיעור ולא להיות עסוקים במרוץ אחר הסיכום וניסוח הדברים הרלוונטים על כתב. לכן תמלול של הרצאות יכול להוות דראפט ראשוני לסיכום שלכם בזמנכם החופשי, בלי הלחץ הכרוך בסיכום בזמן ההרצאה.

 

תמלול משפטי-

ישנם שני סוגים של תמלול משפטי: תמלול של מהלך הדיון בבית המשפט, ותמלול של הקלטה של ישיבה או שיחה או הסכם בעל פה לצורך ראייה קבילה בבית המשפט. בנוסף יש גם תמלול לבית משפט שיכול לתרום במהלכו של דיון ארוך טווח.

 

שימוש בתמלול שיחות בבית משפט:

תמלול שיחות הוא אפיק חשוב ומרכזי בייחוד בהליך משפטי. כאשר שיחה שנערכה מקבלת תוקף ומשמעות משפטית, יש להציגה בדיון גם כקובץ כתוב ומודפס. במקרים רבים הקלטות של שיחות בין גורמים שונים מצליחות להטות את כף הדיון, ולעזור לבית המשפט להגיע להכרעה.
בכדי שתמלול יקבל תוקף משפטי ויחשב כראייה קבילה ולגיטימית בבית המשפט, חשוב שיהיה ברמה גבוה ומקצועית, ושתהיה מסופחת אליו הצהרה חתומה על ידי עורך דין כי אין החברה הטתה את התמלול לצד המשלם על השירות.

 

מסמך מתורגם

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חתימה על חוזה
משכנתאות
מחזור משכנתא – איך תעשו את זה נכון

מחזור משכנתא הינו הליך אשר הלווה מבצע, על מנת לשפר את תנאי המשכנתא ולהתאימה לתנאי חייו ולמצב השוק, אשר משתנים במרוצת השנים. על מנת לבצע הליך זה, ישנם מספר פרמטרים

ביטוח רכבי יוקרה ראשית
ביטוחים
האם יש הבדל בביטוח כשמדובר ברכב יוקרה?

מי מאיתנו לא חולם להיות בעליו של רכב יוקרה?! מהרגע בו התחלנו ללמוד נהיגה וגם כשאנו כבר נהגים מנוסים שנוסעים מדי יום בכבישי הארץ, אנו מפנטזים על נהיגה ברכב מפואר

גבר דייג
טיפים פיננסים
הגיע הזמן שתכירו את הר הכסף

אם גם אתם אנשים שחיים בצורה מודרנית, עובדים קשה ונשארים הרבה פעמים שעות נוספות בעבודה, ברור לגמרי מדוע כסף חשוב בעיניכם. למרות שיש עוד אלמנטים חשובים בחיינו, אי אפשר להתכחש