האם כל שכיר חייב לעשות תיאום מס

באם הנכם שכירים, העובדים ביותר ממקום עבודה אחד, עליכם לעשות תיאום מס.

בהיעדר תיאום מס, יכול להיווצר מצב בו תחויבו במס גבוה מידי בידי מס הכנסה.

באילו מצבים שכירים מחויבים בתיאום מס ואיך עושים זאת? בואו נתחיל.

 

הקדמה

רשות המיסים הינה הרשות הגובה מיסים מכלל אזרחי ישראל, הם שכירים, עצמאים, וכן בעלי עסקים. רשות המיסים מעניקה את האפשרות לשכירים אשר להם הכנסה נוספת, הן מסיוע והן מעבודה ביותר ממקום עבודה אחד, לבצע תיאום מס.

 

תיאום מס – למה?

תיאום המס נעשה במטרה למנוע תשלום מס גבוה שאינו לצורך. בבסיסו, מונע תיאום המס תשלום מס עודף, זאת על ידי תיאום גובה הכנסותיו של השכיר, זאת לשם ווידוא מדרגת המס בה הוא מצוי.

אם הנכם שכירים ביותר ממקום עבודה אחד, או שמא עצמאים המתפקדים כשכירים, תיאום מס הינו תהליך פשוט, שיכול לבוא לקראתכם ולשחק לטובתכם.

 

תיאום מס – למי?

באם הנכם שכירים, ישנם מספר מקרים בגינם תוכלו להגיש בקשה לתיאום מס:

עבודה בשני מקומות עבודה או יותר

מצב בו ליחיד מספר הכנסות ממקורות הכנסה שונים, עלול לגרור תשלום מס שאינו נדרש.

 

הכנסה ממקור חיצוני מלבד העבודה כשכיר

באם הנכם שכירים בעלי הכנסה נוספת, לרבות שכר מרצים, שכר סופרים או אמנים או שמא בעלי הכנסה משכירות, תוכלו להגיש בקשה לתיאום מס.

 

עצמאי שכיר

באם הנכם עצמאים המתפקדים כשכירים, תיאום מס היא אפשרות המתאימה עבורכם.

 

מתי מגישים

את הבקשה לתיאום מס על היחיד להגיש מדי שנה. יש להגיש את הבקשה האמורה במהלך שנת המס, זאת לשם מניעת תשלום גבוה ומיותר. באם הכנסותיכם משתנות במהלך הזמן, ניתן להגיש בקשה חדשה. יש לציין כי לא ניתן להגיש בקשה לתיאום מס לשנים עברו.

 

איך מבצעים תיאום מס?

לאלו מבנינו שאינם יודעים איך עושים תיאום מס, ישנם שלל דרכים באמצעותן ניתן לפנות לרשות המיסים, לשם הגשת בקשה לתיאום מס. ראשית, ניתן להגיע באופן פיזי ולמלא טופס ידני בסניף מס ההכנסה הקרוב לביתכם. כמו כן, ניתן לפנות למעסיקכם הישיר, או לבעל מקצוע מייצג, לרבות רואה חשבון או יועץ מס. כמו כן, ניתן לבצע את הפעולה האמורה בדואר.

 

אין סיבה לצאת מהבית – תיאום מס באינטרנט

הדרך הנוחה ביותר בעידן של היום, באינטרנט. מדובר בהליך פשוט בעל מספר שלבים אותו מבצעים באתר רשות המיסים. ניתן למצוא קישור לביצוע תיאום המס בעזרת חיפוש פשוט באחד ממנועי החיפוש.

 

מחשבון

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חתימה על חוזה
משכנתא
מהם השלבים בתהליך של משכנתא הפוכה?

כאשר אנו עושים משהו אנו חייבים להבין אותו עד הסוף. זה נכון כאשר אנו מקבלים החלטה בחיים האישים שלנו וזה נכון כאשר אנו מקבלים החלטה בעבודה שלנו. אתם יודעים מה?

מס הכנסה החזרים
כללי
החזרי מס – מדוע זה מגיע לכם?

נדמה לכם ששמעתם לאחרונה על הרבה אנשים שקיבלו החזרי מס? רוצים לבדוק האם גם לכם זה מגיע? מעוניינים לראות על איזה סכומים מדובר והאם כדאי לכם להתעקש בנושא? אם כך,