תביעת החזר כספי בגין התייעצויות בריאותיות

לא רק תאונות ומקרי קיצון: בהינתן פוליסת ביטוח בריאות מתאימה, תוכלו לקבל החזרים כספיים גם על דברים שבשגרה הרפואית, כגון התייעצויות בריאותיות או טיפולים שאינם מקרי חירום.

במאמר הבא נסביר כיצד פועלת תביעת החזר כספי בגין התייעצויות בריאותיות.

 

לא רק בעת צרה, אלא גם בשגרה

התקשרויות עם הביטוח מתקשרות אלינו בראש למקרי חירום: תאונות דרכים, תאונות עבודה, נזקי טבע וכדומה. אלא שהאמת שונה מכך, ואפשר להפעיל את הביטוח גם במקרים הרבה פחות דרמטיים. כל חברות הביטוח הגדולות מציעות פוליסות בריאות, במסגרתן אפשר לכסות הוצאות רפואיות שוטפות שבשגרה כגון התייעצויות או טיפולים שנתיים. הוצאות על בריאות, גם כשהכול שגרתי ותקין, יכולות לעלות לא מעט (כך למשל התייעצות עם רופא מומחה מתומחרת לעיתים גם באלפי שקלים, לפי המוניטין שצבר ומורכבות הנושא בו עוסקים), ולכן ביטוח בריאות הוא מוצר חיוני ומשמעותי לכל בית. מומלץ להתייעץ עם עו"ד ביטוחי בריאות על מנת להבין מהו כיסוי העלויות שמגיע לכם מפוליסת הבריאות שלכם, כמו גם בשביל לדעת מהי הפוליסה שבאמת מועילה לכם ולא סתם עולה כסף.

 

כיצד מקבלים החזר על התייעצות?

הנוהג להחזר כספי משתנה מכל טיפול לטיפול, כמו גם מידת ההשתתפות של חברת הביטוח. חלק מהטיפולים כלולים מלכתחילה בתשלום הפוליסה החודשי וכך הם למעשה בחינם למבוטחים, אחרים יהיו בהשתתפות חלקית או מלאה, בהתאם למנוסח בפוליסה.

אופן ההחזר יכול להתבצע בשני דרכים: תשלום מראש או תביעת החזר כספי. במקרה הראשון, עליכם ליידע את חברת הביטוח מראש לגבי הטיפול העתידי המיועד לכם, ותקבלו את הכסף לבצעו מבעוד מועד. בסיטואציה של תביעת החזר כספי, קודם תבוצע ההתייעצות הבריאותית ולאחר מכן תוגש בקשה לתביעת החזר כספי.

בקשה לתביעת החזר כספי אינה דבר מסובך מאוג וניתן למלא אותה דרך טופס מקוון או מודפס, בצירוף הקבלה הרלוונטית. לאחר מכן חברת הביטוח תחזיר את תשובתה, שיכולה להיות אחת מארבע האפשרויות הבאות: אישור התביעה, דחיית התביעה, בקשה למסמכים נוספים או פסילת התביעה בגין התיישנות, בכפוף לתנאי הפוליסה כמובן. גם מועד החזרת התשובה מעוגן בחוזה, ויהיה לרוב עד 90 יום מתאריך הגשת התביעה. אם חברת הביטוח איחרה במתן תשובה, עליה על פי חוק לפצות את המבוטח ללא קשר להכרעה בדבר התקבלות התביעה.

 

לא להתיישנות, כן לערנות

סיבה נפוצה לפסילת תביעת החזר כספי בגין התייעצות בריאותית היא סעיף התיישנות. תקופת ההתיישנות משתנה ממקרה למקרה אך לרוב היא עומדת על עד 3 שנים מזמן ההתייעצות. שינוי במשך תקופה זאת עשוי לקרות בהתאם לגיל המבוטח או לסיבת ההתייעצות. לכן חשוב להיות ערניים ולהגיש בקשת תביעת כספי מוקדם ככל הניתן. זאת על מנת שתקבלו את הכסף המגיע לכם מחברת הביטוח ולא תאבדו אותם סתם כי הוא נשכח.

 

דולרים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מדד החזר חודשי
משכנתאות
משכנתא לדירה ראשונה – מה צריך לבדוק

משכנתא לדירה ראשונה – מה צריך לבדוק משכנתא לדירה ראשונה ניתן לקבל באמצעות סבסוד של המדינה ובאמצעות הלוואה מהבנק למשכנתאות. המאמר יפרט כל מה שצריך לבדוק לפני לקיחת המשכנתא.  

מטבעות
טיפים פיננסים
4 יתרונות בחברת אחזקה חיצונית לבניין שלכם

חלק מהחששות הרבים שיש לבעלי עסקים או לבעלי בתים הם כל דאגות התחזוקה למיניהן. אתם רוצים שהמבנים שלכם יתנהלו ברמה גבוהה ותדירה, כדי שמי שנהנה מבניין המגורים או המשרדים תמיד

בית נקי
מעבר דירה
ניקיון דירה לאחר הובלה

מעבר דירה הוא עניין לא פשוט, שיכול לקחת ימים ושבועות רבים. בין האריזות ומיון החפצים, תמצאו את עצמכם מתרפקים על רגעים נוסטלגים והתלבטויות של לזרוק או לשמור. אחרי השלב הזה,

ביטוחים
ביטוח מבנה – מקרים שאנשים לא עשו ביטוח

עולם הביטוח בישראל הוא אינסופי ולכן לא פעם נוצרת אצלנו התחושה שחברות הביטוח השונות פשוט מנסות לגרום לנו לעשות את כל הביטוחים האפשריים. עם זאת, בפועל זה לא מדויק, והאמת