תאונות עבודה – מהן הזכויות שלך

כל תאונה או אירוע חריג שנגרמו תוך כדי העבודה, בעקבותיה, בדרך אליה או בחזרה הביתה יכולות להיחשב כתאונות עבודה.

תאונות אלו הן אירוע יומיומי בישראל – בכל יום מתרחשות כ20 תאונות מסוג זה.

האם
אל תצאו פראיירים!

ל-78% מהאנשים מגיעים החזרי מס בגובה של 7,000₪ בממוצע.
מלאו את הטופס הזה עכשיו ובדקו אם מגיע לכם החזר מס!

מהן הזכויות של עובד במקרה של תאונת עבודה?

 

מה היא תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת פגיעה במהלך העבודה הגורמת לאובדן או פגיעה בכושר התפקוד. פגיעות בזמן השתלמות, פעילות חברתית מטעם החברה, או כל נזק שנגרם בעקבות העבודה – יכולות להיחשב תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי בוחן כל מקרה לגופו וקובע את סוג התאונה. במקרים בהם נמצא קשר ישיר למקום העבודה, הפגיעה תוכר כתאונת עבודה.

 

למה זכאי עובד בעקבות תאונת עבודה?

דמי פגיעה:

פיצוי על אובדן ההכנסה עקב פגיעה בכושר התפקוד. המוסד לביטוח לאומי משלם את פיצוי זה, לאחר שתתקבל תביעה אישית ע"י העובד, תוך צירוף אישורים רפואיים. פיצוי זה משוער ב75% מהשכר, וישולם לתקופה של עד 90 יום.

 

ערעור על החלטת ביטוח לאומי:

לתובע זכות לערער על ההחלטה בפני בית הדין לעבודה. יש למסור את הערעור בתוך 12 חודשים מיום ההחלטה. במקרה זה מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין תאונות עבודה הבקיא בתחום.

 

נכה נזקק:

עובד שנמצא בחוסר תפקוד מוחלט לאחר ימי תשלום דמי הפגיעה, זכאי לגמלה נוספת בתנאי שאין לו מקור הכנסה נוסף, בגבוה 75% מהשכר החודשי.

 

פיצוי חד פעמי:

נפגע בעל דרגת נכות של 10% עד 19% הנקבעת ע"י ועדה רפואית, עשוי להיות זכאי לפיצוי חד פעמי.

 

קצבת נכות:

נפגע תאונת עבודה בעל 20% נכות ויותר, זכאי לקצבה ממקום העבודה בגובה של 75% משכר הממוצע הקדם לתאונה, כפול אחוזי הנכות הנקבעו לו ע"י הועדה הרפואית.

 

טיפול רפואי:

עובד שמוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כנפגע תאונת עבודה זכאי למימון הוצאות הטיפול הרפואי, אשפוז ותרופות שניתנו במסגרת תהליך ההחלמה.

 

פיצוי בני משפחה של נפטר עקב תאונת עבודה:

הורים, ילדים ובני זוג של נפגע תאונת העבודה זכאים לקצבה במקרה בו העובד נפטר. גובה קצבה נע בין 40%-100% מהקצבה ששולמה לנפגע בדרגת נכות של 100%. הקצבה מותנית בכמות וגיל בני המשפחה של הנפטר.

 

שיקום:

שיקום מקצועי ניתן לעובד במטרה לסייע לו להשתלב בעבודה המתאימה לרמת תפקודו לאחר תאונת העבודה. השיקום ניתן לעובד בעל 10% נכות ומעלה, שנקבע על פי הועדה הרפואית של ביטוח לאומי.

 

לסיכום

תאונות עבודה יכולות לגרום לנזקים קלים, אך לעיתים עלולות לגרום לזנק משמעותי, לנכות ואף למוות. עובדים רבים אינם מודעים לזכויותיהם, ולכן לא דורשים כל טיפול, פיצוי או הטבה מהמעסיק. ניתן להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתאונות עבודה, כדי לפעול נכון ולקבל את הפיצוי המקסימלי.

 

פטיש

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דלת וחלון
משכנתאות
איך לוקחים משכנתא בימינו

לקחת משכנתא זה אומר, לפני הכול, להתחייב לתשלומים קבועים בחודש לאורך שנים רבות. אומנם זה נכון שעבור רבים מאיתנו אין כל דרך אחרת לממן את הדירה שעליה אנחנו חולמים, אך

השקעות
מה עדיף – להשקיע בנדלן בארץ או בחו"ל

הגעתם להחלטה: אתם מעוניינים להיכנס לעולם ההשקעות, אתם רק לא יודעים בדיוק היכן. השאלה האם להשקיע בארץ או בחו"ל היא שאלה שרבים מהמשקיעים מתמודדים עימה, ואכן רבים מהם מעדיפים להשקיע

בריכה אולימפית
השקעות
מה גודל ההשקעה בבניית בריכת פיברגלס בבית?

בריכות שחייה ביתיות הפכו לפופולאריות ביותר בשנים האחרונות, אם בגלל מזג האוויר הישראלי-ים תיכוני הלוהט ואם בגלל אפשרויות הבנייה המגוונות, המאפשרות בין היתר בנייה קלה ומהירה. אחד מסוגי הבריכות הביתיות