תאונות עבודה – מהן הזכויות שלך

כל תאונה או אירוע חריג שנגרמו תוך כדי העבודה, בעקבותיה, בדרך אליה או בחזרה הביתה יכולות להיחשב כתאונות עבודה.

תאונות אלו הן אירוע יומיומי בישראל – בכל יום מתרחשות כ20 תאונות מסוג זה.

מהן הזכויות של עובד במקרה של תאונת עבודה?

 

מה היא תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת פגיעה במהלך העבודה הגורמת לאובדן או פגיעה בכושר התפקוד. פגיעות בזמן השתלמות, פעילות חברתית מטעם החברה, או כל נזק שנגרם בעקבות העבודה – יכולות להיחשב תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי בוחן כל מקרה לגופו וקובע את סוג התאונה. במקרים בהם נמצא קשר ישיר למקום העבודה, הפגיעה תוכר כתאונת עבודה.

 

למה זכאי עובד בעקבות תאונת עבודה?

דמי פגיעה:

פיצוי על אובדן ההכנסה עקב פגיעה בכושר התפקוד. המוסד לביטוח לאומי משלם את פיצוי זה, לאחר שתתקבל תביעה אישית ע"י העובד, תוך צירוף אישורים רפואיים. פיצוי זה משוער ב75% מהשכר, וישולם לתקופה של עד 90 יום.

 

ערעור על החלטת ביטוח לאומי:

לתובע זכות לערער על ההחלטה בפני בית הדין לעבודה. יש למסור את הערעור בתוך 12 חודשים מיום ההחלטה. במקרה זה מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין תאונות עבודה הבקיא בתחום.

 

נכה נזקק:

עובד שנמצא בחוסר תפקוד מוחלט לאחר ימי תשלום דמי הפגיעה, זכאי לגמלה נוספת בתנאי שאין לו מקור הכנסה נוסף, בגבוה 75% מהשכר החודשי.

 

פיצוי חד פעמי:

נפגע בעל דרגת נכות של 10% עד 19% הנקבעת ע"י ועדה רפואית, עשוי להיות זכאי לפיצוי חד פעמי.

 

קצבת נכות:

נפגע תאונת עבודה בעל 20% נכות ויותר, זכאי לקצבה ממקום העבודה בגובה של 75% משכר הממוצע הקדם לתאונה, כפול אחוזי הנכות הנקבעו לו ע"י הועדה הרפואית.

 

טיפול רפואי:

עובד שמוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כנפגע תאונת עבודה זכאי למימון הוצאות הטיפול הרפואי, אשפוז ותרופות שניתנו במסגרת תהליך ההחלמה.

 

פיצוי בני משפחה של נפטר עקב תאונת עבודה:

הורים, ילדים ובני זוג של נפגע תאונת העבודה זכאים לקצבה במקרה בו העובד נפטר. גובה קצבה נע בין 40%-100% מהקצבה ששולמה לנפגע בדרגת נכות של 100%. הקצבה מותנית בכמות וגיל בני המשפחה של הנפטר.

 

שיקום:

שיקום מקצועי ניתן לעובד במטרה לסייע לו להשתלב בעבודה המתאימה לרמת תפקודו לאחר תאונת העבודה. השיקום ניתן לעובד בעל 10% נכות ומעלה, שנקבע על פי הועדה הרפואית של ביטוח לאומי.

 

לסיכום

תאונות עבודה יכולות לגרום לנזקים קלים, אך לעיתים עלולות לגרום לזנק משמעותי, לנכות ואף למוות. עובדים רבים אינם מודעים לזכויותיהם, ולכן לא דורשים כל טיפול, פיצוי או הטבה מהמעסיק. ניתן להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתאונות עבודה, כדי לפעול נכון ולקבל את הפיצוי המקסימלי.

 

פטיש

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פרסום בפייסבוק
עסקים
תקציב הוצאות פרסום לעסק

כל בעל עסק צריך להחזיק בתקציב הוצאות מסודר שיאפשר לו לדעת איך לנהל את העסק על הצד הטוב ביותר. עובדה זו ידועה לקוראים שלנו שעוקבים אחרי סדרת המדריכים שאנו מעלים

מטבעות
טיפים פיננסים
ניהול נכס מניב – המדריך המלא של different

להחזיק ולנהל נכס מניב, כמו דירה או חנות, זאת עבודה קשה. זאת לרוב עבודה צדדית, שמתווספת למטלות היומיום, ולא תמיד יש לכם זמן או כוח להתעסק בה. יש מספר דברים

לקוחת חדשים
כללי
מהי חברת מיתוג? ומה היא עושה?

עולם המכירות הוא תחרותי ביותר, והוא מלווה בשיקולים רבים הנוגעים לתמחור המוצר, או החברה שלכם והצגתם לעולם. בשורה התחתונה, למה להתפשר על מיתוג פושר של בית העסק, כשאפשר לקדם את

מטבח כפרי
השקעות
האם מטבח חוץ זו השקעה משתלמת?

אנשים שאוהבים לארח ומבינים עניין במטבח, אם אין להם כבר מטבח בחוץ אז לכל הפחות אתם ככל הנראה חשבתם פעם אם זה משהו שכדי לעשות, במידה וכמובן יש לכם חצר