שהייתם בחל״ת? כך תחשבו את החזר מס

תקופת הקורונה הביאה איתה הרבה שינויים ומושגים חדשים. אחד מהמושגים שנשמע הכי הרבה הוא המושג ״חל״ת״. עובדים ומעסיקים, גם באופן כללי, רשאים להגיע ביניהם להסכמה בנוגע ליציאה של העובד לחל״ת, זאת מבלי לנתק את יחסי העבודה. בדרך כלל מדובר בהסכמה בין עובד ומעביד בקשר לחל״ת. 

 

ניכוי מס משכר העובד 

ישנם מצבים שהמס המנוכה משכר העובד יהיה גבוהה, לעיתים יש מצבים שהוא יגיע לאלפי שקלים. כך עלול להגרם מצב שבו המיסים אשר נגבו מהעובד יהיו גבוהים יותר ממה שהיו נדרשים להיות בפועל, ולפי זה, העובד יהיה זכאי לקבל החזרי מס בגובה הפרשים שנוצרו. 

 

מהי הפרוצדורה לקבל החזרי מס עקב חל״ת

בכדי לקבל החזרי מס אם יצאתם לחל״ת, עליכם למלא מספר טפסים ואותם עליכם להגיש קרוב לאזורים המגורים שלכם. בסוף שנת המס, תדרשו להגיש טופס מס 135, שאותו יהיה עליכם לצרף לעוד טפסים עיקריים, טופס 106 שאותו תהיו אמורים לקבל מהמעסיק בתחום שנת המס וגם טופס שיהווה עבורכם אישור שנתי על קבלה של דמי אבטלה במהלך שנת המס, שאותו תפיקו בעזרת ביטוח לאומי.

 

גובה החזר צפוי 

אם תהיתם מה גובהה ההחזר שתוכלו לקבל אם תגישו בקשה, התשובה היא לא חד משמעית ויכולה להשתנות בין עובד לעובד. עם זאת, סכום החזר צפוי להיות גבוה יותר ככל שהמשכורת תהיה גבוה יותר מלכתחילה. ככל שתהיה הפחתה בשכר, עקב יציאה לחל״ת, תהיה קיצונית וגדולה יותר. 

 

אילו מצרים ניתן לקבל החזרי מן בגין יציאה לחל״ת

ישנם כמה מצבים שעובד יהיה זכאי להחזרי מס:

  • במצב שבו העובד תצא לחל״ת בזמן היריון, והיא תיתכן ותהיה זכאית לקבל החזרי מס. גם במידה והיא הפסקה לקבל שכר מהמעסיק שלה, בטרם התחילה לקבל כספים ממוסד ביטוח לאומי. כל זאת עבור שנה ספציפית שבה היא יצאה לחל״ת.
  • עובדים שהוצאו לחל״ת בעקבות משבר הקורונה. אם אתם זכאים להחזרי מס, אם נוכה משכרכם מס גבוהה שהוא יתר על המידה. 

 

אופן בו מבצע ההחזר מס

עבור עובדים שכירים החזר המס יבוצע תוך שנה מיום בקשת הבקשה להחזרים, או תוך שנתיים מסוף השנה שבה נוכה המס. לרוב ההחזר יהיה לפי המועד המאוחר יותר מבין השניים. במידה ומדובר בעובד שיהיה מחויב בהגשה של דו״ח, החזר המס שאותו עובד יהיה צפוי לקבל, יוחזר אליו תוך 90 ימים מרבע קבלת הדו״ח. או לחלופין ב31.7 בשנת במס, שלאחר שנת המס שהוגש הדו״ח. החזרי המס שהעובד צפוי לקבל יתווסף אל הפרשי הצמדה וריבית בגובה של 4% כל שנה. לשאלות נוספות, בירורים וייעוץ פנו עכשיו ל: https://get-tax.co.il

 

לסיכום 

בתקופה האחרונה שמענו רבות על המושג חל״ת. מעבר למה שחווינו בתקופת הקורונה, ישנם מצב שעובד יוצא לחל״ת לפי הסכמה הדדית עם המנהל שלו. על מנת להבין יותר טוב מומלץ להיוועץ עם מומחה.

עוֹבֵד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחשב נייד
עסקים
4 סיבות לעשות מיתוג לעסק מהשנייה הראשונה

פתחתם עסק חדש ואתם רוצים לחשוף אותו לצרכנים? העסק שלכם עומד במקום ואתם מעוניינים להגביר את המכירות? רוצים להיות ממותגים בתודעת הציבור? קבלו 4 סיבות לעשות מיתוג לעסק מהשנייה הראשונה.

השקעות נדל_ן
נדל"ן
4 דברים שכדאי לדעת על השקעות נדל"ן

בימים שכאלו, בהם אנו מבינים כמה חשוב להתכונן לתקופות קשות ומורכבות מבעוד מועד – השקעות בנדל״ן הן נושא שיחה חם בבתים ישראלים רבים. אבל איך ניגשים לכל תהליך ההשקעה בנדל״ן?