פנסיה

הפנסיה היא אחד הנושאים החשובים ביותר בחיים של כל אחד ואחד מאיתנו ולא בכדי היא מככבת בעמודי התקשורת ונמצאת כל הזמן במקום גבוה בשיח הציבורים. מדובר בתקופת החיים של הגיל השלישי, כלומר לאחר הפרישה לגמלאות מהעבודה. עיקר השיחות שקשורות בנושא הפנסיה מתייחס לנושא של קיום כלכלי ומכובד בזמן הפנסיה, כלומר בהיעדר מקום עבודה שפוקדים אותו כל יום ומספק משכורת קבועה, בטוחה ויציבה כל הזמן. החיסכון של אזרחי המדינה לפנסיה שלהם הוא נושא שמדי פעם גם מדיר שינה מעיניהם של מחוקקים ומקבלי החלטות ברמת הכנסת והממשלה, שכן המדינה לא יכולה להרשות לעצמה שאזרח זה או אחר ייפול כנטל על משאבי הכלכליים המצומצמים ממילא ולכן יש מעקב, תקנות וחקיקות כל הזמן על מנת לוודא שכל אחד מאזרחי המדינה דואג לעתידו הכלכלי.

כסף וזוג זקנים

האם
אל תצאו פראיירים!

ל-78% מהאנשים מגיעים החזרי מס בגובה של 7,000₪ בממוצע.
מלאו את הטופס הזה עכשיו ובדקו אם מגיע לכם החזר מס!

מה קורה כשיוצאים לפנסיה?

גיל הפרישה משתנה (מדריך הזכויות) מדי פעם על ידי המחוקקים אך נשאר על אמצע שנות ה- 60 לחייהם של העובדים. עם פרישתם, עליהם לקיים פגישה מקצועית עם גורם מוסמך במקום העבודה או עם סוכן הפנסיה שלהם על מנת להיערך לקראת השלב הבא בחיים. ייתכן והם עצמאיים ויהיו להם חיים פעילים וייתכן שהם יעדיפו לנוח בבית שלהם בחברת בני המשפחה. כך או כך, עדיין יש צורך לשלם חשבונות, לרכוש מצרכים לשם קיום וכמובן לגור בדירה שאולי משולמים תמורתה שכר דירה חודשי או משכנתא קבועה. לכל אלה צריך להיות כיסוי כספי מידי ובדיוק לשם כך נועדו הכספים שהעובד בעצם חוסך למשך כל ימי חייו ועבודתו. מסיבה זו יש התייחסות גדולה לנושא הפרשת הכספים לפנסיה גם לעובדים שכירים וגם למי שעצמאי החל משנות ה- 20 לחייו. אף פעם לא מוקדם מדי לחסוך כספים לפנסיה ותמיד כדאי לחשוב על סכומים גבוהים מהממוצע שיסייעו להגיע לגיל הגמלאות בנוחות רבה ככל האפשר. תוכלו לקרוא עוד באתר שקוף.

איך תהיה לעובד הכנסה עם צאתו לגמלאות?

כאמור, הפרשת כספים לקרנות הפנסיה השונות היא חובה על פי החוק והחובה חלה הן על העובדים והן על המעסיקים. החוק קובע את תקרת אחוז ההפרשות וכך מתחלקים העובדים והמעסיקים בהפרשות הכסף. הכספים מועברים, מדי חודש בחודשו דרך תלוש המשכורת של העובד אל קרן הפנסיה או חברת ההשקעות אשר מנהלת את קרנות הפנסיה של כלל העובדים. מי שעובד כעצמאי צריך לבצע את ההפרשות האלה בעצמו. לאורך הזמן קרנות הפנסיה לוקחות חלק עיקרי ומשמעותי בשוק ההון והכספים של העובדים מושקעים בשלל סלים, קרנות או אפיקי השקעה אחרים. עם הזמן הכספים מצטברים, צוברים ריביות וכמובן שהסכומים גדלים עת התשואות בשוק ההון גבוהות. מתבצע מעקב מתמיד אחרי כספיו של כל עובד ועובד וכמובן שגם הוא יכול להיות עם האצבע על הדופק ולדעת כל הזמן מה המצב של כספי הפנסיה שלו.

העובד מגיע לגיל פרישה – מה עכשיו?

יש לא מעט הכנות וארגונים לקראת יציאתו של העובד לגמלאות. בכל חברה או ארגון יש את מי שאמון על הכנת כל הניירת והטפסים , כמו גם על הסבר לעובד על המשמעויות הכלכליות של השלב בחיים שמתחיל עכשיו. מתבצעת סקירה של כל הכספים שנצברו לזכותו ונבחנות אפשרויות המשיכה של הכספים. ישנה אפשרות של משיכת חלק מהסכום בפעם אחת ואפשר לבחור במסלול קצבה שבעזרתו יקבל העובד קצבה חודשית החל מעתה ועד לסיום חייו. מה לעשות עם הכסף – זה כבר נתון לשיקול דעתו של העובד הפורש. הוא יכול לנוח בחיק בני המשפחה שלו, הוא יכול לנצל את הכסף ולנסוע לחופשה ביעד אקזוטי ויכול להמשיך בחייו הפעילים כפי שהיה רגיל אליהם עד עכשיו. חשוב מאד כל הזמן לזכור שאין מדובר בכסף שלא נגמר וההתנהלות הכלכלית צריכה להיות כל הזמן מחושבת וזהירה.

כספים שמגיעים לעובד במהלך הפנסיה

ישנם הרבה מאד מסלולים שבעזרתם יכולים עובדים (ואזרחים בכלל) לחסוך לקראת הפנסיה. עם הגעתם לגיל הפרישה יוכלו לממש את הכספים, לשנות מסלולי השקעה ולקבל החלטות פיננסיות שקשורות בשלב החדש בחיים שאליו הגיעו. חשוב ומומלץ שלא לעשות זאת לבד. יש הרבה מאד מה לדעת ולהבין והמשמעות בסופו של דבר תהיה פגיעה כלכלית או הפסד של כספים. לכן מומלץ לעובד לקבל כל סיוע מקצועי שהוא יכול לקבל ובלבד שהסיוע הזה יהיה מותאם לו באופן אישי, לגיל שלו ולסכומי הכספים אשר עומדים לרשותו, זאת על מנת שיוכל לקבל את ההחלטות החשובות שקשורות לחייו החדשים כגמלאי שלא צריך לקום בבוקר מדי יום וללכת לעבודה.

 החזרי מס – גם לכם כדאי לבדוק את זה לבדיקה לחץ כאן.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוח רכבי יוקרה ראשית
ביטוחים
האם יש הבדל בביטוח כשמדובר ברכב יוקרה?

מי מאיתנו לא חולם להיות בעליו של רכב יוקרה?! מהרגע בו התחלנו ללמוד נהיגה וגם כשאנו כבר נהגים מנוסים שנוסעים מדי יום בכבישי הארץ, אנו מפנטזים על נהיגה ברכב מפואר

מס הכנסה החזרים
כללי
החזרי מס – מדוע זה מגיע לכם?

נדמה לכם ששמעתם לאחרונה על הרבה אנשים שקיבלו החזרי מס? רוצים לבדוק האם גם לכם זה מגיע? מעוניינים לראות על איזה סכומים מדובר והאם כדאי לכם להתעקש בנושא? אם כך,

מימון והלוואות לעסקים בתקופת הקורונה
הלוואות
מימון והלוואות לעסקים בתקופת הקורונה

ב- 27 בפברואר 2020 אובחן המקרה המאומת הראשון של נשא קורונה בישראל. מאז, נגיף הקורונה התפשט ואנשים רבים סבלו מהשפעותיו. מדינת ישראל נקטה בפעולות שונות כגון סגרים והגבלות שונות על