!סוחר בשוק ההון? לא בלי רואה חשבון

החיוב במס על רווחים בשוק ההון נעשה על בסיס אישי וכל הכנסה מניירות ערך דרך ברוקר בחוץ לארץ או בארץ חייב בתשלום מס בארץ. המס על ניירות ערך נע בין 15% ל-35% כאשר יש אירוע מס, כלומר לאחר המימוש. לכל מי שסוחר בשוק ההון מומלץ לקבל ליווי מרואה חשבון על מנת לקבל ייצוג מול רשות המסים ולהגיש את דוח המס ולהוריד למינימום את חבות המס.

 

אירוע מס מבחינת מיסוי

למשיכת כספים מחשבון המסחר בבורסה אין קשר לאירוע המס ויכול להיווצר אירוע מס של רווח או הפסד גם בלי למשוך כספים בפועל. בכל מקרה על כל רווח או הפסד יש צורך שהרואה חשבון ידווח על כך ויש להתחשבן על המס בהתאם. חשוב להבין כי חישוב המס על רווחי הון מתבצע לכל שנת מס בנפרד ואין להעביר רווח הון משנה לשנה. לעומת זאת הפסדי הון כן ניתן להעביר לשנת המס הבאה. עוד על תפקידו של רואה חשבון שוק ההון ראו כאן.

 

קיזוז הפסד ברווח

מי ששילם מס על הכנסות מדיבידנד או ריבית והפסיד במקביל בשוק ההון יכול לקבל החזר מס. הפסדי הון ממכירה של ניירות  ערך אפשר לקזז גם כנגד הכנסות מדיבידנד אן ריבית אשר שולמו בשנה שבה נוצר ההפסד בשל אותו הנייר. התנאי לכך הוא ששיעור המס שקיבל הסוחר לא עלה על 25%. זה אפשרי כאשר אין רווח הון לקזז כנגדו הפסד.

 

תקרת הדיווח

במידה ולא נוכה מלוא המס במקור מרווח במסחר וכאשר מחזור המכירות אינו נמוך מהתקרה, ישנה חובה להגיש דוח מס שנתי לרשויות המס ולדווח על הרווחים שנוצרו במהלך שנת המס.  עד למחזור מכירות מסוים ניתן לקבל פטור במידה ונוכה מלוא המס במקור על ידי הברוקר. חישוב רווח הון מתבצע לאחר קיזוז הפסדים וניכוי הוצאות.

בעת גביית המס הברוקר לא מבצע קיזוז הפסד שנבע משנה קודמת. במסחר שמבוצע באמצעות מספר ברוקרים שונים שמנכים מס במקור, כל ברוקר מבצע את ההתחשבנות אבל לא מתבצעת התחשבנות בין הברוקרים שונים. במקרים רבים מנוכה מהסוחר מס ביתר וניתן באמצעות רואה חשבון לשוק ההון לקבל החזר מס.

 

כללי קיזוז

בסעיף 92 לפקודת מס הכנס נקבעו כללי הקיזוז עבור הפסדים הוניים. הפסד הון שמקורו בנכס מחוץ לישראל תחילה יקוזז מול רווח מחוץ לישראל ורק לאחר מכן מול רווח מנכס שנמכר בישראל. הפסדי הון מניירות ערך ניתן לקזז מול רווחי הון מניירות ערך אחרים או מול דיבידנד או ריבית מכל נייר ערך אחר כל עוד המס עליו נמוך מ-25%.

 

רואה חשבון לשוק ההון

מי שסוחר בשוק ההון צריך להבין שלרוב יש יותר מחלופה אחת לקיזוז ההפסדים הנגרמים מפעילות בהשקעות בשוק ההון וניירות ערך. לרואה חשבון הבקיא במיסוי שוק ההון יש את הידע, הכלים והניסיון למקסם את החזרי המס המגיעים לך בהתאם לחוק ולהעביר הפסדים משנה לשנה.

סוחר בשוק

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דובאי נדל"ן
נדל"ן
הכירו את עקומת עליית הנדל"ן בדובאי

רבים ממהרים לבקר בדובאי על שלל האטרקציות השוות שיש בה, מאז שנפתחה לישראלים. לא זאת בלבד, אלא גם פוטנציאל כלכלי על ידי השתלבות בשוק הנדל"ן מושך ישראלים רבים להשקיע ולרכוש

נדל"ן
5 דברים שכדאי לדעת על השקעות נדל"ן בארה"ב

השקעות בנדל"ן בארה"ב – שוק השקעות פופולרי שקורץ לישראלים רבים. כיום משקיעים ישראלים מהווים נתח משמעותי מהמשקיעים הזרים בנדל"ן בארה"ב מה כדאי לדעת לפני שחושבים להשקיע, ואיך בוחרים באזור נכון

השקעה בקרקע
השקעות
האם יש תשואה טובה בהשקעה בקרקעות?

עולם המקרקעין היה תמיד תחום מרתק, דינמי וכזה שעשוי להבטיח תשואות נאות עבור המשקיעים בו. גם היום ניתן לומר שהשקעה בקרקעות, בשימת דגש על קרקעות שעומדות בפני שינוי ייעוד, היא

שעון מטבעות וכסף
משכנתאות
סיבות לבצע משכון לדירה

כשברשותכם יש נכס (חנות /דירה וכו') קיימת עבורכם אופציה למשכן אותו לבנק ובתמורה לכך, תוכלו לקבל משכנתא בשווי של עד 50% מעלות הנכס. פעולה זו נקראת למעשה מינוף נכסים והיא