!סוחר בשוק ההון? לא בלי רואה חשבון

החיוב במס על רווחים בשוק ההון נעשה על בסיס אישי וכל הכנסה מניירות ערך דרך ברוקר בחוץ לארץ או בארץ חייב בתשלום מס בארץ. המס על ניירות ערך נע בין 15% ל-35% כאשר יש אירוע מס, כלומר לאחר המימוש. לכל מי שסוחר בשוק ההון מומלץ לקבל ליווי מרואה חשבון על מנת לקבל ייצוג מול רשות המסים ולהגיש את דוח המס ולהוריד למינימום את חבות המס.

 

אירוע מס מבחינת מיסוי

למשיכת כספים מחשבון המסחר בבורסה אין קשר לאירוע המס ויכול להיווצר אירוע מס של רווח או הפסד גם בלי למשוך כספים בפועל. בכל מקרה על כל רווח או הפסד יש צורך שהרואה חשבון ידווח על כך ויש להתחשבן על המס בהתאם. חשוב להבין כי חישוב המס על רווחי הון מתבצע לכל שנת מס בנפרד ואין להעביר רווח הון משנה לשנה. לעומת זאת הפסדי הון כן ניתן להעביר לשנת המס הבאה. עוד על תפקידו של רואה חשבון שוק ההון ראו כאן.

 

קיזוז הפסד ברווח

מי ששילם מס על הכנסות מדיבידנד או ריבית והפסיד במקביל בשוק ההון יכול לקבל החזר מס. הפסדי הון ממכירה של ניירות  ערך אפשר לקזז גם כנגד הכנסות מדיבידנד אן ריבית אשר שולמו בשנה שבה נוצר ההפסד בשל אותו הנייר. התנאי לכך הוא ששיעור המס שקיבל הסוחר לא עלה על 25%. זה אפשרי כאשר אין רווח הון לקזז כנגדו הפסד.

 

תקרת הדיווח

במידה ולא נוכה מלוא המס במקור מרווח במסחר וכאשר מחזור המכירות אינו נמוך מהתקרה, ישנה חובה להגיש דוח מס שנתי לרשויות המס ולדווח על הרווחים שנוצרו במהלך שנת המס.  עד למחזור מכירות מסוים ניתן לקבל פטור במידה ונוכה מלוא המס במקור על ידי הברוקר. חישוב רווח הון מתבצע לאחר קיזוז הפסדים וניכוי הוצאות.

בעת גביית המס הברוקר לא מבצע קיזוז הפסד שנבע משנה קודמת. במסחר שמבוצע באמצעות מספר ברוקרים שונים שמנכים מס במקור, כל ברוקר מבצע את ההתחשבנות אבל לא מתבצעת התחשבנות בין הברוקרים שונים. במקרים רבים מנוכה מהסוחר מס ביתר וניתן באמצעות רואה חשבון לשוק ההון לקבל החזר מס.

 

כללי קיזוז

בסעיף 92 לפקודת מס הכנס נקבעו כללי הקיזוז עבור הפסדים הוניים. הפסד הון שמקורו בנכס מחוץ לישראל תחילה יקוזז מול רווח מחוץ לישראל ורק לאחר מכן מול רווח מנכס שנמכר בישראל. הפסדי הון מניירות ערך ניתן לקזז מול רווחי הון מניירות ערך אחרים או מול דיבידנד או ריבית מכל נייר ערך אחר כל עוד המס עליו נמוך מ-25%.

 

רואה חשבון לשוק ההון

מי שסוחר בשוק ההון צריך להבין שלרוב יש יותר מחלופה אחת לקיזוז ההפסדים הנגרמים מפעילות בהשקעות בשוק ההון וניירות ערך. לרואה חשבון הבקיא במיסוי שוק ההון יש את הידע, הכלים והניסיון למקסם את החזרי המס המגיעים לך בהתאם לחוק ולהעביר הפסדים משנה לשנה.

סוחר בשוק

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין פלילי
עריכת דין
למה כדאי להתייעץ עם עורך-דין

לא מזמן פנה אלינו מכר שציין בפנינו כי הוא מתכנן להגיש תביעה בבית המשפט מבלי להסתייע בעורך דין כלל. הצענו לו לפנות לייעוץ בתור התחלה ואחר כך להחליט בנושא, אך

בית ומטבעות
נדל"ן
למה הרבה ישראלי משקיעים בנדל"ן בארה"ב

בתקופה האחרונה, אנחנו שומעים מכל כיוון על ישראלים שבחרו למכור את הנכסים שיש להם בארץ ולהשקיע ממיטב כספם בנדל"ן בארצות הברית. נשמע שהישראלים הללו בוחרים נכון בזמן שהכסף שלנו צובר

אוטובוס פיצויים
עריכת דין
פיצויים תאונת דרכים אוטובוס

נסיעה באוטובוס היא חלק שגרתי מחייהם של אנשים רבים ומהווה פתרון תחבורתי נוח למדי. הנסיעה באוטובוס אמנם חוסכת לנו כסף ולעיתים גם זמן, אך היא עדיין נשארת חשופה לתאונות דרכים.

פרסום בפייסבוק
עסקים
תקציב הוצאות פרסום לעסק

כל בעל עסק צריך להחזיק בתקציב הוצאות מסודר שיאפשר לו לדעת איך לנהל את העסק על הצד הטוב ביותר. עובדה זו ידועה לקוראים שלנו שעוקבים אחרי סדרת המדריכים שאנו מעלים