מתי נצטרך לעשות ביטוח בית משותף?

אם בעבר הסתפקנו בביטוח דירה בסיסי בלבד, הרי שהיום אנחנו יודעים שזה לא מספיק – ובמידה ואנו מתגוררים בבניין מרובה דירות, מוטב יהיה שנרכוש גם פוליסת ביטוח בית משותף, שתכסה ותגן עלינו מפני נזקים שעלולים לקרות בחללים המשותפים של הבניין. במאמר הבא נסביר בדיוק באילו מקרים כדאי לרכוש ביטוח בית משותף.

"בית משותף" יכול להיחשב בניין בן שלוש קומות אך גם בניין מגורים רב קומות – בן 10 קומות ומעלה. הביטוח מתייחס לכל החללים המשותפים הקיימים בבניין ומשרתים את כלל הדיירים – מעלית, חדרי מדרגות, מקלט, ארונות חשמל ועוד. קיימים סיכונים רבים אליהם חשופים דיירי הבניין בהגדרת "בית משותף" ולכן קיימת פוליסת ביטוח לבית משותף – למה כדאי לבטח את המתחמים האלו? כל התשובות כאן במאמר.

כמה אתם משלמים על הביטוחים שלכם?
כנראה שיותר מידי!
כמה אתם משלמים על הביטוחים שלכם?
כנראה שיותר מידי!
* התחייבות להוזלת התשלומים בעד 50% *

מתי כדאי לעשות ביטוח בית משותף?

כפי שציינו, פוליסת ביטוח בית משותף מיועדת לבנייני מגורים מרובי קומות, שכן בבניינים הללו קיימים חללים רבים ומשותפים לכל דיירי הבניין, ומכאן קיימים נזקים שונים שיכולים לקרות בחללים אלו ולכן קיים צורך לבטח את אותם החללים.

קיימים בנייני מגורים המכילים מתקנים המשמשים את כל דיירי הבניין – לדוגמא מעלית, ארונות חשמל, לוחות חימום ומיזוג או פריטי ריהוט בחללי הכניסה לבניין, מה שמעלה את הצורך בביטוח שכן יכולים להיגרם נזקים שונים למתקנים הללו – לרבות פיצוץ או דליפה – שבהחלט מחייבים הוצאות כלכליות כבדות בתיקונם, פוליסת ביטוח בית משותף מכסה נזקים אלו ומבטיחה שהנזק לא יחול על הדיירים.

מתי כדאי לעשות ביטוח בית משותף?

מה קורה במקרה גניבה ופריצה?

גם כאן, פוליסת ביטוח בית משותף תגן על הדיירים מפני מקרים של פריצה או גניבה מחללי הבניין המשותפים – בדיוק כמו ביטוח תכולת דירה בסיסי אותו אנו נוהגים לרכוש לדירה הפרטית שלנו, כך יש סעיף בביטוח בית משותף המגן עלינו מפני מקרים כאלו.

למרבה הצער, מקרים של גניבות ופריצות לבנייני מגורים מאוד שכיחים בארצנו ולכן קיים צורך להגן על הדיירים מפני מקרים כאלו הגובים מאיתנו מחיר כלכלי יקר.

מה קורה במקרה גניבה ופריצה?

מי צריך ביטוח בית משותף?

כל בניין מגורים המכיל מספר דירות מגורים בתוכו, לרבות וועדי בתים – יכולים להשתמש בביטוח בית משותף על מנת להגן על דיירי המתחם מפני אי אילו נזקים שעלולים להתרחש בחללים המשותפים של הבניין.

מכיוון שאנו חשופים לנזקים רבים בבניין מגורים, מוטב יהיה להיות חכמים ולנהוג בזהירות המתבקשת בכדי למנוע הוצאות כבדות על תיקונים מורכבים מצד דיירי הבניין, פוליסת ביטוח בית משותף מכילה סעיפים רבים אותם ניתן לבחור ולהרכיב פוליסה המתאימה לצרכי הבניין בו אנו גרים.

לסיכום, מומלץ להיוועץ בחברת ביטוח מקצועית שתתאים לבניין המגורים שלכם את הפוליסה המתאימה אשר תכסה כל נזק שעלול להתרחש במרחבים המשותפים בבניין.

מתי נצטרך לעשות ביטוח בית משותף?

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפים פיננסים
החזרי מס אפשר לקבל גם אם חלפו כבר כמה שנים

לשלם מיסים גבוהים זה מסוג אותם הדברים שכולנו מתמודדים איתם, כי מי לא מצא את עצמו מתלונן על העניין הזה? עם זאת, חשוב לדעת שלמרות שאנחנו רגילים לגובה המיסים כאן,

שטרות
מיסים
האם כל שכיר חייב לעשות תיאום מס

באם הנכם שכירים, העובדים ביותר ממקום עבודה אחד, עליכם לעשות תיאום מס. בהיעדר תיאום מס, יכול להיווצר מצב בו תחויבו במס גבוה מידי בידי מס הכנסה. באילו מצבים שכירים מחויבים

השקעה בקרקע
השקעות
האם יש תשואה טובה בהשקעה בקרקעות?

עולם המקרקעין היה תמיד תחום מרתק, דינמי וכזה שעשוי להבטיח תשואות נאות עבור המשקיעים בו. גם היום ניתן לומר שהשקעה בקרקעות, בשימת דגש על קרקעות שעומדות בפני שינוי ייעוד, היא