האם עדיף משרד או חלל עבודה לעסק בתחילת דרכו

אלה מכם המתכננים לפתוח עסק חדש, ודאי נתקלים בהתלבטויות רבות.

בימנו, אחד הלבטים הגדולים הוא – האם להשכיר משרד או דווקא חלל עבודה משותף?

חללי העבודה המשותפים כובשים לאחרונה את העולם העסקי.

אך האם הם מתאימים לעסק בתחילת דרכו?

 

חללי עבודה משותפים

מה הוא בכלל חלל עבודה משותף? ובכן, זהו מתחם גדול, מעוצב ומאובזר בו מתקבצים פרטים, עסקים או חברות על מנת לעבוד. בחללי העבודה תוכלו להשכיר עמדת עבודה אישית, משרד, כיתת לימוד או אודיטוריום, זאת לפי שעה, יום או חודש. למי מכם שלא שמע עדיין על השיטה הזו, זה ודאי זה נשמע מעט משונה. אך תופתעו לשמוע כי זוהי הצעקה האחרונה בעולם ההייטק. לעסקים רבים שמאסו בשיטת העבודה המשרדית יחד עם כל הדאגות והעיסוקים הכרוכים בכך, חללי עבודה משותפים הם הפתרון המושלם.

 

יתרונות בחללי עבודה

 1. האווירה:
  בחללי העבודה המשותפים קיימת אווירה ייחודית שלא תמצאו בשום מקום אחר. המבנה הפתוח, העיצוב המודרני והאבזור החדיש יתנו לכם תחושת פתיחות ויצמצמו את ההיררכיה. תוכלו לפגוש בעמיתים, לשוחח, להחליף רעיונות ולקיים נטוורקינג. סקרים רבים מראים כי האווירה החברתית מפרה, מלמדת ומעלה את המוטיבציה.
 2. הגמישות:
  חללי עבודה המושכרים בדרך כלל לתקופות קצרות, הם פחות מחייבים ומגבילים מאשר השכרה של משרד. תוכלו לבקש לארגן את המקום על פי הצרכים שלכם ולבחור בעיצוב ובמבנה שיתאימו ביותר לעסק שלכם. אם העסק יתרחב ביום מן הימים, למשל, תוכלו לעבור לחלל גדול יותר.
 3. החיסכון:
  חללי עבודה רבים מציעים שירותי אדמיניסטרציה, מזכירות, ניקיון ואף כיבוד ומטבחון, כחלק מהשכרת המקום. כל אלה יאפשרו לכם לחסוך את ההוצאות ואת כאב הראש הכרוכים בהחזקת משרד משלכם. תוכלו להתפנות לעסק שלכם ולהשאיר מאחור את כל הדאגות. עסק הנמצא בחיתוליו, ודאי ישמח להסתייע בשירותים אלה וכך להפחית בהוצאות הכלכליות ובעומס שעל כתפיו.

 

יתרונות במשרד

 1. יותר שליטה:
  רבים מאיתנו רגילים לשיטת העבודה המסורתית, מאחורי דלתות המשרד. יש משהו בשיטה זו המאפשר לנו תחושת שליטה ושייכות. אתם מחליטים על הנראות, העיצוב, האבזור ובעצם על הכל. רבים אוהבים להרגיש שהמושכות בידיים שלהם, ולכן למרות היתרונות שבשיטה החדשנית, מעדיפים לשכור משרד משלהם.
 2. יותר פרטיות:
  במשרד פרטי תוכלו לקבל שקט ופרטיות שחללי העבודה אולי לא יוכלו לתת לכם. מבנה של חדרים פרטיים הוא יותר היררכי, דרכו תוכלו להדגיש את הבידול בין המנהלים לעובדים.

 

לסיכום

כשנשווה בין משרד וחלל עבודה, נראה שהיתרונות של האחד הם גם החסרונות של האחר. תצטרכו לחשוב מה הם צרכי העסק שלכם ומהי צורת העבודה המתאימה לכם ביותר. ייתכן כי לעסק בתחילת דרכו יתאים יותר חלל עבודה משותף, בשל הגמישות והחיסכון שהוא מאפשר.

 

אנשים עובדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דִירָה
כללי
4 דברים שחשוב לעשות לפני קניית דירה

שוק הנדל"ן בישראל לוהט, מחירי הדיור רק עולים, ולא נראה שמתישהו הם ייעצרו, שלא לדבר על ירדו. לכן אין פלא, שבנסיבות האלה כל מי שיכול להרשות לעצמו לקנות דירה ומוצא

מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים עסקת קומבינציה בצורה נכונה

לאחרונה נדמה שכולם מסביב מדברים על עסקת קומבינציה ללא הפסק. אנו מודים שלמרות שיש לנו היכרות עם התחום, אנחנו לא יודעים בוודאות איך עושים עסקה שכזו באופן הנכון. שכן, מדובר

מדד נתונים
עסקים
האם משתלם להקים עסק בתקופת הקורונה?

הקמת עסק הינו אירוע גדול הנושא בחובו סיכונים בכל הזמנים. רוב העסקים אינם מצליחים לשרוד את שלושת השנים הראשונות. בתקופת הקורונה הסיכון גדל שבעתיים מסיבות מובנות. במאמר זה נסקור את