משכנתא לפושטי רגל – מדריך מקיף

פשיטת רגל היא הליך משפטי, המאפשר לאדם או חברה לפרוע את חובותיהם באמצעות תוכנית תשלומים מאושרת על ידי בית המשפט. פשיטת רגל יכולה להיות אירוע מטלטל בחייו של אדם, ויש לה השפעות רבות על היכולת שלו לקבל משכנתא בעתיד. קבלו את המדריך המקיף בנושא משכנתא לפושטי רגל.

 

האם פושט רגל יכול לקבל משכנתא?

התשובה הקצרה היא כן, אך זה לא פשוט. בנקים וגופים פיננסיים אחרים בדרך כלל נמנעים מלתת משכנתאות לפושטי רגל, מכיוון שהם רואים בכך סיכון גבוה. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם ניתן לקבל משכנתא, אם כי התנאים והריביות עשויים להיות גבוהים יותר.

פשיטת רגל

 

מהם הקריטריונים למשכנתא לפושטי רגל?

התנאים של משכנתא לפושטי רגל משתנים בהתאם לבנק או לגוף הפיננסי המלווה. יחד עם זאת, בדרך כלל הבנקים דורשים דברים מסוימים. ביניהם, השלמת הליך פשיטת רגל ללא כל הפרות. כלומר, פושט רגל חייב להשלים את הליך פשיטת הרגל ללא כל הפרות, כגון אי תשלום תשלומים או אי המצאת מסמכים לבנק.

בנוסף, הוכחת יכולת החזר. פושט רגל חייב להוכיח שהוא מסוגל להחזיר את המשכנתא. הבנק יבחן את הכנסותיו של פושט הרגל, הוצאותיו וכן את היסטוריית האשראי שלו. בנוסף, ביטחונות מספקים. הבנק ידרוש ביטחונות מספקים עבור המשכנתא, כגון נכס מקרקעין.

 

מהן האפשרויות העומדות בפני פושט רגל המעוניין במשכנתא?

פושט רגל המעוניין במשכנתא יכול לנסות למצוא בנק או גוף פיננסי המציע משכנתאות לפושטי רגל.י שנם מספר בנקים וגופים פיננסיים המציעים משכנתאות לפושטי רגל, אך התנאים והריביות עשויים להיות גבוהים יותר. בנוסף, ישנם שירותים כמו, המרכז להבראה פיננסית אשר מסייעים להשיג משכנתא לפושטי רגל ומסורבי משכנתא.

כמו כן, ערב יכול לעזור לפושט רגל לקבל משכנתא, מכיוון שהבנק יהיה מסוגל להסתמך על הכנסותיו של הערב. אפשרות אחרת היא לרכוש נכס במחיר נמוך. רכישת נכס במחיר נמוך יכולה להפוך את המשכנתא לפחות יקרה.

 

טיפים לקבלת משכנתא לפושטי רגל

אם אתם פושטי רגל המעוניינים במשכנתא, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם:

  • התחילו לתכנן מוקדם – כדאי להתחיל לתכנן את הבקשה למשכנתא כמה שיותר מוקדם. זה יאפשר לכם לקבל את כל המסמכים הדרושים ולבנות תוכנית תשלומים שתהיה מקובלת על הבנק.
  • היו כנים עם הבנק – חשוב להיות כנים עם הבנק לגבי המצב הפיננסי שלכם. הבנק יצטרך לקבל החלטה לגבי הסיכון הכרוך במתן משכנתא עבורכם ולכן חשוב לתת לו את כל המידע הדרוש.
  • השתמשו ביועץ פיננסי – יועץ פיננסי יכול לעזור לכם להכין את הבקשה למשכנתא ולהבין את האפשרויות העומדות בפניכם.

לסיכום, קבלת משכנתא לפושטי רגל היא אתגר מורכב, אך זה אפשרי. עם תוכנית מוקפדת ועבודה קשה או בסיוע של חברה פיננסית, תוכלו להגשים את החלום לרכוש בית.

משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבח כפרי
השקעות
האם מטבח חוץ זו השקעה משתלמת?

אנשים שאוהבים לארח ומבינים עניין במטבח, אם אין להם כבר מטבח בחוץ אז לכל הפחות אתם ככל הנראה חשבתם פעם אם זה משהו שכדי לעשות, במידה וכמובן יש לכם חצר

שעון מטבעות וכסף
משכנתאות
סיבות לבצע משכון לדירה

כשברשותכם יש נכס (חנות /דירה וכו') קיימת עבורכם אופציה למשכן אותו לבנק ובתמורה לכך, תוכלו לקבל משכנתא בשווי של עד 50% מעלות הנכס. פעולה זו נקראת למעשה מינוף נכסים והיא

מקלחון
טיפים פיננסים
למה חשוב להשקיע כסף בבחירת ארון לחדר האמבט

מרבית האנשים בארץ משקיעים זמן רב ומאמץ כדי להגיע לשלב המיוחל שבו הם יוכלו לקנות לעצמם נכס. יש מי שסבורים שההוצאות הכלכליות הגדולות מסתיימות ברכישה עצמה. אותם אנשים צפויים לגלות