מה ניתן לעשות במערכת payper וכמה זה יעלה לכם

ניתן לומר בפה מלא שעולם הנהלת החשבונות עבר מתיחת פנים של ממש בשנים האחרונות, מתיחת פנים מוצלחת במיוחד. הטמעת מערכות בעלות יכולת אוטומציה, בינה מלאכותית והעלאת נתונים לענן מאובטח, הפכו את העבודה הפיננסית של עסקים רבים לנוחה, יעילה ושקטה יותר. אם גם לכם נמאס מתיוק קלסרים וטביעה בהררי ניירת, מערכת payper למשל, עשויה להיות הכתובת עבורכם.

 

שחר חדש הפציע, והוא אוטומטי

עד לפני כמה שנים, עסקים רבים כילו את זמנם בנבירה במסמכים, איתור חשבוניות נידחות והתרוצצות במשרדי רואי החשבון במסגרת הפעילות הפיננסית הנדרשת בעסק שלהם. אפשר לומר שהעתיד כבר כאן, וכל רגע שלא מנצלים זאת הוא בזבוז של זמן משאבים.

Payper  היא מערכת הנהלת חשבונות מקוונת שמשמשת גם את בעלי העסקים וגם את רואי החשבון עצמם, ומציעה את כל הפעולות הנדרשות לתחזוקה שוטפת ויעילה של העסק, לרבות שמירת מאגרי נתונים בענן מאובטח, מעקב מסודר אחר התנועות בעסק ותיעוד כל המסמכים הדרושים. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר https://payper.co.il.

 

שיפור ניהול העסק ללא היכר

על מנת לנהל עסק בצורה חכמה שתהפוך אותו לרווחי, חשוב לנהל מעקב תכוף אחר ניהול ההוצאות וההכנסות, לשמור על קשרי הלקוחות, לפקח על העובדים ובקצרה- השקעת זמן ומשאבים רבים מאוד. מערכת payper לניהול העסק תוריד הרבה משקל מכתפי הבעלים של העסק, תקל על העומס ובעיקר- תייעל ולא תסרבל את העבודה.

בעזרת פונקציות משמעותיות כמו ייעול תהליך הגבייה, חיסכון משמעותי בניירת ושיפור כללי של תפקוד העסק כמו תקשורת מול ספקים ותיעוד פיננסי זמין ונוח, תוכלו להיות בטוחים שניהול העסק שלכם ישתפר ללא היכר.

 

הפתרון הירוק

המודעות לסביבה רק הולכת וגדלה לאור השיח הציבורי המתרחב אודות משברי אקלים ומודעות מחזור. מלבד הצעת הייעול חסרת התקדים, מערכות ניהול עסק אוטומטיות מביאות עימן גם בשורה ירוקה: לא רק סדר וארגון בעסק שלכם, אלא גם תמיכה באיכות הסביבה.

על ידי שמירת נתוני העסק בענן מאובטח, עסקים רבים נמנעים מצריכה מופרזת של נייר. הפקת מסמכים כמו חשבוניות מס, קבלות ותעודות משלוח לספק בצורה מקוונת, ושומרים על הכדור ככל הניתן.

 

מתאימה לכל סוגי העסקים

נוחות המערכת של payper הופכת אותה למערכת מבוקשת במיוחד על ידי כלל העסקים, מהתאגיד הענק ועד המספרה המקומית שלכם. גם עוסקים פטורים ומורשים נהנים מהמערכת שמביאה להקלה בעומס, שיפור ביצועי העסק ומצמצמת טעויות אנוש לכדי מינימום.

 

עלויות המערכת

על המערכת ניתן לשלם בתשלום חודשי וסמלי, בהתאם לחבילה המבוקשת. הגרסה הבסיסית והחינמית כוללת 50 מסמכי הכנסה, משתמש בודד, וכמו כל הגרסאות שלה מספקת ממשק לנייד באמצעות אפליקציה, חתימה דיגיטלית, שמירת נתונים בענן מאובטח ומאפשרת שליחת מסמכים בפלטפורמות השונות.

הגרסה המשוכללת ביותר תעלה למשתמשים בה 100 שקלים לחודש בלבד, מיועדת לעסקים גדולים יותר ומציעה גם הפקת דוחות לרשויות המס, ניהול חובות מול ספקים, סנכרון של דפי בנק ומציעה שירות לשלושה משתמשים שונים.

ניהול עסקי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות ושעון
הלוואות
למה מומלץ לבצע איחוד הלוואות

אחד האתגרים המרכזיים ביותר בסדר היום המודרני הוא ניהול המצב הכלכלי. במקרים רבים, נדרשת עזרה חיצונית בדמות הלוואה, המונעת נזק מיידי. אך מה עושים כאשר הלוואה גוררת הלוואה, ובלי לשים

אחסון בענן
כללי
איך אחסון ענן יגרום לעסק שלך להצליח יותר?

זכינו לחיות בעידן דיגיטלי בו המציאות משתנה במהירות. בהתאם לכך, על מנת להישאר רלוונטיים ותחרותיים, עסקים מוכרחים להתאים את עצמם לדרישות וליכולות המשתנות. כלי דיגיטלי חשוב שיכול לסייע להצלחה עסקית

ארנק מלא לקניות
טיפים פיננסים
האם כדאי פיננסית לקנות גריל גז?

הרבה אנשים שואפים להציב גריל גז בחצר הבית שלהם, על מנת להעניק לאורחים שלהם וגם למשפחה שלהם, כמובן, חווית אכילה של בשר וירקות איכותיים במיוחד, שנצלים במגוון שיטות מיוחדות. היות

מסלקה בנקאית
פיננסים
מה הוא מרכז סליקה בנקאי?

מרכז סליקה בנקאי, הוא מתקן ריכוזי המאפשר החלפת מכשירים פיננסיים כגון צ'קים, ניירות ערך והעברות אלקטרוניות בין בנקים ומוסדות פיננסיים. המסלקה פועלת כמתווכת בין הבנקים, מנהלת את תזרים הכספים ומבטיחה