מה הן השאלות שחשוב לשאול בעת ייעוץ משכנתא?

עומדים לפני רכישת דירה? זהו שלב מרגש מאוד, אבל חשוב לא לשכוח מהם הדברים החשובים שאתם צריכים לעשות בדרך. ייעוץ משכנתאות הוא שלב מכריע בכל תהליך של רכישת דירה. דבר זה יכול לעזור לכם להבין את מצבכם הפיננסי, לקבוע מהו הסכום שאתם יכולים לייעד עבור הבית, ולהבין מהן אפשרויות ההלוואה השונות שעומדות לרשותכם.

במאמר זה נבחן את השאלות החשובות ביותר שיש לשאול במהלך ייעוץ משכנתאות, כך שתוכלו לקבל באופן שקול את ההחלטה הטובה ביותר עבור עתידכם הכלכלי.

 

מהו היחס בין החוב להכנסה שלנו?

היחס בין החוב להכנסה הוא גורם חשוב בקביעת הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא על בית. יועץ משכנתאות יוכל לחשב את היחס על ידי התבוננות על תשלומי החוב החודשיים שלכם אל מול ההכנסות החודשיות. דבר זה יכול להיות גורם ראשוני שיעזור לכם להבין מהו סכום המשכנתא שתוכלו לקחת. לפרטים נוספים על ייעוץ משכנתאות לחצו כאן

התייעצות עם משכנתא

אילו סוגי הלוואות עומדים לרשותנו?

כיום קיימים סוגים רבים של הלוואות משכנתא, ביניהם הלוואה מוכוונת, הלוואה קבועה צמודה למדד, הלוואה משתנה פריים ועוד. במהלך ייעוץ משכנתאות, חשוב לשאול ולברר על כל אופציות ההלוואות שמתאימות לכם ומה כל הלוואה מצריכה מכם. היועץ שלכם יוכל לעזור לכם להבין את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ולעזור לכם לקבוע איזה סוג משכנתא מתאימה באופן הטוב ביותר למצב הפיננסי שלכם.

 

כמה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להוציא על בית?

זאת אחת השאלות הגדולות שתצטרכו לשאול את עצמכם וגם את יועץ המשכנתאות שלכם. הוא יוכל לעזור לכם להבין כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא על בית כרגע, בשכלול של ההכנסה שלכם, יחס החוב להכנסה, הוצאות קבועות, תוכניות עתידיות וכדומה.

מידע זה יכול לעזור לכם להצליח להגדיר ציפיות ריאליות בכל הנוגע למחיר הבית שתוכלו להרשות לעצמכם ובכך להימנע מרכישת בית שלא תעמדו בתשלומים שלו בהתחשב במצב הפיננסי בו אתם נמצאים כרגע.

התייעצות עם משכנתא

מהן העמלות שנשלם בתהליך לקיחת המשכנתא?

בנוסף להלוואה עצמה אותה תיקחו, קיימות עמלות שונות שתיאלצו לשלם, אם זה לבנק, לסוכנים השונים וכדומה. עמלות אלה יכולות להצטבר ולהפוך לסכום משמעותי, שלא המון לוקחים בחשבון כשהם סוגרים את ההלוואה. על כן בשלב זה חשוב לברר את התמונה הגדולה וכמה עמלות ייקחו לכם על כל שלב בדרך.

 

לסיכום

פגישה עם יועץ משכנתאות יכולה להיות מלחיצה מאחר והיא קובעת דברים רבים בנוגע לעתיד שלכם, על כן חשוב להגיע אל פגישה זו מוכנים עם השאלות הנכונות. על ידי קבלת התשובות לשאלות הללו תוכלו לגבש את התוכנית שלכם בכל הנוגע לרכישת הדירה. כך תוכלו להבטיח שאתם יכולים לעמוד בתשלומים השונים ושאתם נמצאים בשליטה.

התייעצות עם משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קניית נכס
נדל"ן
האם משתלם להשקיע בנדל"ן בתקופת הקורונה?

אי הודאות שהקורונה הביאה עמה ודאי השפיעה על משקיעים רבים מלהעביר את הכסף שלהם לאפיקי השקעה כדוגמת שוק ההון. אך מה לגבי נדל"ן? האם בעצם זה הזמן לקנות נכס? השקעות

הלוואה בנקאית ראשית
הלוואות
המדריך המלא להלוואה חוץ בנקאית

כמעט כל אחד זקוק להלוואה לפעמים. בין אם מדובר במשכנתא, הלוואה עבור פתיחת עסק חדש או סגירת המינוס – פעמים רבות ישנן הוצאות שההכנסה החודשית פשוט לא מספיקה לכסות וצריך