האם צריך לפתוח תיק במס הכנסה כדי למכור בשופיפיי (SHOPIFY)?

בימינו שכל כך מתקדמים טכנולוגית ודיגיטלית, אנשים רבים מוכרים מוצרים ומספקים שירותים באינטרנט.

וזה מעלה את השאלה הברורה מאיליה: האם צריך לפתוח תיק עוסק פטור במס הכנסה כדי למכור באינטרנט? אולי בכלל עוסק מורשה? ומה לגבי פתיחת תיק של חברה במס הכנסה? הנה המידע.

האם
אל תצאו פראיירים!

ל-78% מהאנשים מגיעים החזרי מס בגובה של 7,000₪ בממוצע.
מלאו את הטופס הזה עכשיו ובדקו אם מגיע לכם החזר מס!

זירת מסחר האונליין רק הולכת וגדלה, ככה שיותר ויותר אנשים מתחילים למצוא את דרכם המקצועית באינטרנט בשנים האחרונות. גם אנשים שלא שקלו לעולם להיות "סוחרים", בימינו מוצאים עצמם סוחרים במוצרים שונים בזירות ובפלטפורמות האונליין. ואם כך המצב, האם הם משלמים מיסים? והאם יש צורך לפתוח תיק במס הכנסה כדי למכור בפלטפורמות כמו שופיפיי? המידע הבא בחסות צוות המומחים של רותם ליבנה – משרד רואה חשבון.

 

מה חשוב לדעת לגבי תשלומי מיסים ומסחר אלקטרוני?

זה לא בהכרח אומר שזה הדבר הכי חשוב שיש, אבל כסף מניע את העולם, במיוחד בעידן הקפיטליסטי שאנחנו חיים בו. ומאחר שכסף הוא גורם מניע בעולמנו, מס הכנסה תמיד יבדוק ב-7 עיניים את ההכנסות שלכם.

לא בהכרח בגלל שבמס הכנסה יושבים להם "אנשים רעים", אלא פשוט בגלל שכל עוד המילה "קומבינה" קיימת – אנשים ינצלו אותה. אין ספק, מס הכנסה עובד מאוד קשה ובדרך כלל גם מצליח לאתר עצמאים אשר מרמים ומועלים בתשלומי החזרי המיסים שלהם. ואם כך, האם כל זה גם תקף כשמדברים על מסחר בזירות האונליין?

 

האם תשלומי מיסים תקפים גם כאשר מדובר בזירת מסחר האונליין?

אכן כן, זה תקף ותקף כפליים. אנחנו לא יודעים אם אתם מודעים לזה, אבל חברות האינטרנט בימינו נחשבות החברות הכי עשירות שהיו פה אי פעם בהיסטוריית האנושות. מן הסתם, מס הכנסה מודעים לכך ויבדקו אתכם תמיד, גם אם תמכרו בפלטפורמות כמו שופיפיי.

וזה עונה לנו על השאלה: "האם צריך לפתוח תיק במס הכנסה כשמוכרים בזירת מסחר האונליין?". אתם מוכרים עד 100,000 ₪ בשנה? אם אתם מוכרים עד 100,000 ₪ בשנה, אתם צריכים לפתוח תיק במס הכנסה, שנקרא תיק עוסק פטור.

 

מה אם אני מוכר מוצרים בסכומים של יותר מ-100,000 ₪ בשנה?

אם אתם מוכרים מוצרים או מספקים שירותים באינטרנט, וההכנסות שלכם עולות על סכום של 100,000 ₪ בשנה, אתם צריכים כבר לפתוח תיק במס הכנסה הנקרא תיק עוסק מורשה. עצה שלנו, בכדי להבין את התמונה המלאה בנוגע למס הכנסה, יהיה מומלץ להיפגש עם רואה חשבון מומלץ ומומחה.

בסופו של דבר, הכי חשוב שלא תסתבכו עם החוק. אם יש צורך להיפגש עם רואה חשבון, תעשו זאת בלי לחשוב פעמיים. ועדיף להיפגש עמו עוד לפני שאתם נכנסים לסחור בזירת מסחר האונליין של ימינו. ככל שתקדימו להבין את התמונה ככללותה, כך יוקל עליכם המשך התהליכים אל מול מס הכנסה.

 

דף מכירות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפים פיננסים
החזרי מס אפשר לקבל גם אם חלפו כבר כמה שנים

לשלם מיסים גבוהים זה מסוג אותם הדברים שכולנו מתמודדים איתם, כי מי לא מצא את עצמו מתלונן על העניין הזה? עם זאת, חשוב לדעת שלמרות שאנחנו רגילים לגובה המיסים כאן,

דולרים
עסקים
איך להביא את העסק שלכם למקום ראשון בתחומו

בישראל יש מאות אלפי עסקים רשומים, אבל המספרים הלא מעודדים מראים שרק כמה עשרות אחוזים מאלו שנפתחים בכל שנה יצליחו לשרוד. האם אל תצאו פראיירים! ל-78% מהאנשים מגיעים החזרי מס

כסאות ושולחנות
כללי
ריהוט למשרד – מודרני, קלאסי או וינטג׳?

להיכנס למשרד חדש, או לשפץ משרד קיים, זה תמיד פרויקט מרגש, אבל יש נקודות חשובות שצריך לקחת בחשבון לפני שיוצאים למסע קניות של ריהוט משרדי. איך בוחרים ריהוט למשרד? קודם