למה חשוב לבצע בדיקת החזרי מס כל כמה שנים?

בדיקות החזרי מס צריכות להיות מבוצעות בכל כמה שנים.

עם זאת, אנשים רבים עדיים ממעיטים בחשיבות של בדיקות החזרי מס.

הסיבה לכך היא חוסר הבנת היתרונות הגלומים בבדיקת החזרי מס.

לאור חשיבות בדיקת החזרי המס, איגדנו בשבילכם את הסיבות לחשיבותה של בדיקה זו.

 

מהי בדיקת החזר מס?

בדיקת החזר מס הינה בדיקה שתפקידה לגלות לכמה החזר מס האדם זכאי. הבדיקה מיועדת בעיקר לשכירים. הסיכויים לזכות להחזר מס יחסית גבוהים, ועם זאת אנשים עדיין לא מודעים לחשיבות הבדיקה. מס הכנסה הופכת לעיתים את הבדיקה ללא ידועה, זאת כדי לגרום לאנשים לא לדעת מהו גובה זכאות החזר המס שלהם.

 

איך מבצעים בדיקה זו?

כיום יש באינטרנט שאלונים רבים שניתן למלא אשר יאמרו לכם כמה החזר מס מגיע לכם. ניתן לבצע את הבדיקה באופן עצמאי, וניתן לבצע את הבדיקה באמצעות בעל מקצוע. כמובן שבעל מקצוע שמבין בתחום, יוכל לבצע עבורכם בדיקת החזר מס מקיפה ביותר שתאפשר לכם להבין במדויק מהו הסכום שאתם זכאים לקבל.

 

מהי חשיבות הבדיקה?

הבדיקה חשובה בגלל מספר היבטים שאנו נפרט על חלקם.

 

סטטיסטיקות גבוהות

אם אתם חושבים שלא מגיע לכם החזר מס, אתם לא היחידים. ישראלים רבים חושבים שינם זכאים להחזרי מס ולכן לא מבצעים את הבדיקה האמורה. אך, הסטטיסטיקות מצביעות על חשיבותה. מתוך האנשים שכן מבצעים את הבדיקה, כ80% יוצאים זכאיים להחזרי מס. כפי שניתן להבין מהמספרים, ככל הנראה גם אתם זכאים ומבלי הבדיקה לעולם לא תדעו על זכאותכם.

 

סכמים גבוהים

אם הסכומים שמגיעים לאנשים מהחזרי המס היו נמוכים, כנראה הנושא כלל לא היה מדובר. אך, הסכומים מהחזרי מס יכולים להיות גבוהים מאד. בדיקת החזרי מס מבוצעת על ידי שאילת מספר שאלות שכל אחת מהן נוגעת למישור כלכלי אחר בחיי האדם. לכן, ייתכן שהחזר המס שתצברו בהתחשב בכל הקריטריונים, יהיה משמעותי ואתם תרוויחו סכום גבוה מאד מבדיקה זו.

 

ללא אקטיביות לא יוחזר המס

מס הכנסה לא פונה לאנשים באופן אקטיבי ומבשר להם שהם זכאיים להחזר מס. אנשים שלא מבצעים בדיקת החזרי מס ומיידעים את מס ההכנה כמה כסף צריכים להחזיר להם, לא יראו החזר כספי לעולם. לכן, חשיבות הבדיקה האקטיבית חשובה מאד – בלעדי לא תקבלו החזר, גם אם אתם חד משמעית זכאים לאחד.

 

תוקף הבדיקה

הבדיקה שאתם מבצעים לא מחשבת את סכום החזר המס לו אתם זכאיים לנצח. הבדיקה תקפה רק לכ6 שנים אחרונה. לכן, כדי לקבל בדיקת החזר מס תקפה, עליכם לבצע אותה כל כמה שנים באופן תדיר, ולא להיזכר פעם ב20 שנה לבדוק האם מגיע לכם החזר מס. זוהי האחריות של האדם האינדיבידואל ולא של המדינה.

 

מטבעות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
מה עדיף מבחינה כלכלית – להיות עצמאי או שכיר?

כדי לענות על השאלה האם עדיף להיות עצמאי או שכיר מבחינה כלכלית, יש לשקול את היתרונות והחסרונות לכאן ולכאן. המאמר יפרט את השיקולים ומה הכי כדאי.   עצמאי בשטח היתרונות

דולרים
הלוואות
מה ההבדל בין מתן הלוואה לעסק קטן מול חברה

כיום עסקים בישראל מתקשים לקבל הלוואות מבנקים, חברות מימון חוץ בנקאי וחברות אשראי. אולם, המדינה מציעה סיוע לעסקים בהלוואות נוחות עם ערבות גבוהה יחסית מצד המדינה ותוכניות סיוע נוספות. אם

לבדוק החזרי מס ראשית
כללי
החזרי מס – גם לכם כדאי לבדוק את זה

אתם לא זוכרים מתי בפעם האחרונה בדקתם האם אתם משלימים מיסים בצורה סבירה ולא גבוהה מידי? אם כך, סביר להניח שאתם עובדים בתור שכירים. העניין הוא שכאשר אדם עובד בתור