למה חשוב לבצע בדיקת החזרי מס כל כמה שנים?

בדיקות החזרי מס צריכות להיות מבוצעות בכל כמה שנים.

עם זאת, אנשים רבים עדיים ממעיטים בחשיבות של בדיקות החזרי מס.

הסיבה לכך היא חוסר הבנת היתרונות הגלומים בבדיקת החזרי מס.

לאור חשיבות בדיקת החזרי המס, איגדנו בשבילכם את הסיבות לחשיבותה של בדיקה זו.

 

מהי בדיקת החזר מס?

בדיקת החזר מס הינה בדיקה שתפקידה לגלות לכמה החזר מס האדם זכאי. הבדיקה מיועדת בעיקר לשכירים. הסיכויים לזכות להחזר מס יחסית גבוהים, ועם זאת אנשים עדיין לא מודעים לחשיבות הבדיקה. מס הכנסה הופכת לעיתים את הבדיקה ללא ידועה, זאת כדי לגרום לאנשים לא לדעת מהו גובה זכאות החזר המס שלהם.

 

איך מבצעים בדיקה זו?

כיום יש באינטרנט שאלונים רבים שניתן למלא אשר יאמרו לכם כמה החזר מס מגיע לכם. ניתן לבצע את הבדיקה באופן עצמאי, וניתן לבצע את הבדיקה באמצעות בעל מקצוע. כמובן שבעל מקצוע שמבין בתחום, יוכל לבצע עבורכם בדיקת החזר מס מקיפה ביותר שתאפשר לכם להבין במדויק מהו הסכום שאתם זכאים לקבל.

 

מהי חשיבות הבדיקה?

הבדיקה חשובה בגלל מספר היבטים שאנו נפרט על חלקם.

 

סטטיסטיקות גבוהות

אם אתם חושבים שלא מגיע לכם החזר מס, אתם לא היחידים. ישראלים רבים חושבים שינם זכאים להחזרי מס ולכן לא מבצעים את הבדיקה האמורה. אך, הסטטיסטיקות מצביעות על חשיבותה. מתוך האנשים שכן מבצעים את הבדיקה, כ80% יוצאים זכאיים להחזרי מס. כפי שניתן להבין מהמספרים, ככל הנראה גם אתם זכאים ומבלי הבדיקה לעולם לא תדעו על זכאותכם.

 

סכמים גבוהים

אם הסכומים שמגיעים לאנשים מהחזרי המס היו נמוכים, כנראה הנושא כלל לא היה מדובר. אך, הסכומים מהחזרי מס יכולים להיות גבוהים מאד. בדיקת החזרי מס מבוצעת על ידי שאילת מספר שאלות שכל אחת מהן נוגעת למישור כלכלי אחר בחיי האדם. לכן, ייתכן שהחזר המס שתצברו בהתחשב בכל הקריטריונים, יהיה משמעותי ואתם תרוויחו סכום גבוה מאד מבדיקה זו.

 

ללא אקטיביות לא יוחזר המס

מס הכנסה לא פונה לאנשים באופן אקטיבי ומבשר להם שהם זכאיים להחזר מס. אנשים שלא מבצעים בדיקת החזרי מס ומיידעים את מס ההכנה כמה כסף צריכים להחזיר להם, לא יראו החזר כספי לעולם. לכן, חשיבות הבדיקה האקטיבית חשובה מאד – בלעדי לא תקבלו החזר, גם אם אתם חד משמעית זכאים לאחד.

 

תוקף הבדיקה

הבדיקה שאתם מבצעים לא מחשבת את סכום החזר המס לו אתם זכאיים לנצח. הבדיקה תקפה רק לכ6 שנים אחרונה. לכן, כדי לקבל בדיקת החזר מס תקפה, עליכם לבצע אותה כל כמה שנים באופן תדיר, ולא להיזכר פעם ב20 שנה לבדוק האם מגיע לכם החזר מס. זוהי האחריות של האדם האינדיבידואל ולא של המדינה.

 

מטבעות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קופת חיסכון וכסף
הלוואות
הלוואות חברתיות – איך זה עובד באמת

כולנו לוקחים הלוואות מהבנק בשלבים מסוימים בחיים, בין אם מדובר על עסק במשבר כלכלי או עסק מתחיל ובין אם מדובר על הלוואה פרטית, וכולנו גם משלמים ריבית גבוהה. לעומת זאת,

הלוואה בנקאית ראשית
הלוואות
המדריך המלא להלוואה חוץ בנקאית

כמעט כל אחד זקוק להלוואה לפעמים. בין אם מדובר במשכנתא, הלוואה עבור פתיחת עסק חדש או סגירת המינוס – פעמים רבות ישנן הוצאות שההכנסה החודשית פשוט לא מספיקה לכסות וצריך

השקעות
מה עדיף – להשקיע בנדלן בארץ או בחו"ל

הגעתם להחלטה: אתם מעוניינים להיכנס לעולם ההשקעות, אתם רק לא יודעים בדיוק היכן. השאלה האם להשקיע בארץ או בחו"ל היא שאלה שרבים מהמשקיעים מתמודדים עימה, ואכן רבים מהם מעדיפים להשקיע