מילה מרו"ח: כל התהליך מפתיחת החברה ועד ניהולה השוטף

אם אתם מתכננים לפתוח חברה, חשוב שתכירו היטב את ההבדלים שבין חברה בע"מ לעוסק יחיד או לשותפות. לחברה בע"מ יש יתרונות וחסרונות, ולכן צריך ללמוד היטב את הנושא לפני שמקבלים החלטה. אם כבר החלטתם לפתוח חברה, קודם כל נאחל לכם הרבה הצלחה. הכנו כאן במיוחד עבורכם מדריך קצר וברור שבו תוכלו ללמוד על כל התהליך: מפתיחה החברה ועד לשלב שהיא כבד מתפקדת וזקוקה אך ורק לניהול שוטף.

 

מה המשמעות העיקרית של חברה בע"מ?

פתיחת חברה היא צעד משמעותי מאוד מבחינה עסקית. היתרון העיקרי של חברה בע"מ הוא שהחברה למעשה נחשבת לישות עצמאית משפטית, ונפרדת מהבעלים שלה. כך למשל, אם החברה חלילה נקלעת לקושי כלכלי או נמצאת בחובות, אי אפשר לתבוע את בעל החברה ברמה האישית, אלא אפשר לתבוע רק את החברה. לחברה בע"מ יש עוד יתרונות בהשוואה לעוסק מורשה, והם מתרכזים בעיקר בפו התדמיתי והשיווקי.

פתיחת חברה

השלב הראשון – רישום חברה

בשלב הראשון תצטרכו לבחור שם לחברה, ולרשום אותה אצל רשם החברות – הגוף החוקי האחראי על החברות במדינת ישראל. כדאי לחשוב מראש על כמה שמות חילופיים לחברה, מכיוון שיכול להיות שהשם שתרצו יהיה תפוס.

לרשם החברות תצטרכו למסור כתובת רשמית של החברה, מידע על בעלי המניות ורמת האחזקה שלהם, מיהם הדירקטורים, ומסמכים שונים כמו תקנון החברה, תצהירים של הדירקטורים ובעלי המניות, ולשלם אגרה. את כל זה אפשר לעשות דרך האינטרנט.

 

השלב השני – חשבון בנק עסקי

בשב השני תצטרכו לפתוח חשבון בנק עסקי לחברה. גם לבנק תצטרכו לשלוח טפסים, מסמכים, ואישורים שונים. הבנק ידרוש מכם להגיע פיזית לסניף עם המסמכים חתומים על ידי עורך דין, ולהביא איתכם חותמת של החברה. שקלו האם אתם רוצים להנפיק גם כרטיס אשראי עבור החברה.

פתיחת חברה

השלב השלישי – עבודה מול רשויות המס

חברה בע"מ חייבת להיות רשומה במע"מ, ביטוח לאומי, ובמס הכנסה. רק אחרי רישום החברה ופתיחה של חשבון בנק לחברה אפשר לפתוח לה תיקים ברשויות הללו. את כל זה יוכל לעשות לכם רואה החשבון של החברה.

 

השלב הרביעי – רואה חשבון

על פי חוק, כל חברה בע"מ חייבת רואה חשבון מוסמך. רואה החשבון מנהל את העניינים הפיננסים, ומדווח באופן שוטף לרשויות המס. הוא אחראי למשל על הגשת דוח שנתי, ויכול גם לייעץ ולסייע לכם בשלל החלטות הקשורות לעולם הפיננסי ובמה שקשור לייעוץ עסקי, תיאום מס, חשבונאות, ועוד. כדאי להיעזר ברואה חשבון מקצועי ומנוסה, איש מקצוע טוב יכול לחסוך לכם לא מעט כסף, זמן, ובעיות.

 

סיכום

מזל טוב! אחרי שביצעתם בהצלחה את כל השלבים הללו אתם בעצם בעלים של חברה בע"מ. חשוב להקפיד על כל הדרישות הבירוקרטיות, ולהיעזר ברואה חשבון כדי שהכל יהיה מהיר ונוח יותר.

פתיחת חברה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הכנסות הפנים ראשית
מיסים
מה זה שירות הכנסות הפנים בארצות הברית?

רשויות המיסים בארה"ב ידועות בכינוי "שירות הכנסות הפנים", או באנגלית "Internal Revenue Service" ובקיצור: IRS. זוהי כנראה רשות המיסים המפורסמת ביותר בעולם ויש לכך סיבות טובות… אז מה חשוב לדעת