מהם השלבים לקבלת פטור ממס הכנסה?

מס הכנסה הינו המס הנגבה מהכנסתו של אדם, אותה קיבל בעבור שירות אשר סיפק.

המס נגבה אחת לחודש אצל שכירים, או אחת לשנה אצל עצמאיים, כאשר במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור מתשלום מס זה.

במאמר זה נסקור את השלבים לקבלת הפטור, במידה ואכן תמצאו כזכאים לו.

 

מס הכנסה

על פי החוק, כל הכנסתו של כל עובד, בין עצמאי ובין אם שכיר, חייבת להיות מדווחת לרשות המסים בישראל. על מנת לקבל פטור מתשלום מס הכנסה, רשות המסים בישראל הציבה תנאים שונים בהם יש לעמוד, על מנת לקבלו. תוכלו לבדוק, ללא עלות, האם אתם יכולים לקבל זכאות כזו.

 

השלבים לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה

במידה ונמצאתם זכאים לפטור מתשלום המס על פי תנאי רשות המסים, ברוב המקרים תצטרכו לעבור דרך ועדה רפואית, אשר ההחלטה על הזכאות לפטור מתשלום המס הינה באחריותה. אלו השלבים שתצטרכו לעבור על מנת לקבל את הפטור מתשלום המס:

  1. הדבר הראשון שתצטרכו לעשות, הוא לקבל מרשות המסים טפסי הפניה לזימון לוועדה הרפואית. את הטפסים הללו יש למלא ולהגיש לביטוח לאומי. חשוב לציין: ביטוח לאומי לא יקבל זימון לוועדה הרפואית בנושא זה ללא הטפסים הללו
  2. הדבר השני שתצטרכו לעשות, הוא להגיש בקשת זימון לוועדה הרפואית מפקיד השומה האחראי באזור מגוריכם. את הבקשה תוכלו לשלוח בדואר רשום, או להגיש למשרדו של הפקיד, בשעות קבלת הקהל. לבקשה תצטרכו לצרף את הטפסים הבאים:
  • אישור על תשלום אגרה לביטוח לאומי, בסך 659 ₪
  • טופס בקשה לקביעת אחוזי נכות לצורך פטור ממסים, הנקרא גם טופס 169
  • המסמכים הרפואיים וחוות הדעת הרלוונטיות, המתייחסות למצבכם הרפואי הנידון
  1. לאחר שפקיד השומה העביר את בקשתכם לביטוח לאומי וביטוח לאומי מצא כי אכן ניתן לקבוע את זכאותכם לפטור, תקבלו הזמנה לוועדה הרפואית

 

הוועדה הרפואית

בטרם תגיעו לוועדה, מומלץ להכין מראש רשימה של כל המחלות והליקויים הרפואיים אותם תרצו להציג בפני הוועדה ולהכין את המסמכים התומכים בטענותיכם. במהלך הוועדה, לאחר שפירטתם את המחלות והלקויים הנידונים והגשתם את הטפסים, תתבקשו לחתום על טופס הסכמה להיבדק על ידי רופא. הרופא יקבע את אחוזי הנכות, בהתאם למסמכים הרפואיים ולבדיקה שערך.

לאחר קבלת החלטת הוועדה הרפואית, יועבר התיק שלכם, יחד עם כל המסמכים בו, למס הכנסה. פקיד השומה במס הכנסה ישלח אליכם מכתב, ובו פרוטוקול הוועדה הרפואית וכמובן ההחלטה לגבי זכאותכם למשהו כמו פטור ממס הכנסה.

 

אל תישארו לבד

את כל התהליך תוכלו לעשות לבד, אך תוכלו להיעזר גם באנשי מקצוע. ישנן חברות, כמו חברת "בשביל הזכויות" אשר יכולות לעזור לכם בכל התהליך – מבדיקת זכאות לפטור מתשלום המס ועד לקבלת הפטור עצמו. בכל מקרה חשוב לעבור את כל השלבים ולוודא שלא פספסתם דבר בדרך.

 

לחיצת יד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כללי
מדריך להחזרי מס

ברוכים הבאים למדריך השלם להחזרי מס (יסלחו לנו קוראינו באם משהו נשכח – בכל זאת מדובר על נושא רחב מאוד). במקרים מסוימים, ועקב חישוב לקוי, מס ההכנסה הנגבה מעובד במהלך

מתחם להשכרה
נדל"ן
האם עדיף משרד או חלל עבודה לעסק בתחילת דרכו

אלה מכם המתכננים לפתוח עסק חדש, ודאי נתקלים בהתלבטויות רבות. בימנו, אחד הלבטים הגדולים הוא – האם להשכיר משרד או דווקא חלל עבודה משותף? חללי העבודה המשותפים כובשים לאחרונה את

מדד החזר חודשי
משכנתאות
משכנתא לדירה ראשונה – מה צריך לבדוק

משכנתא לדירה ראשונה – מה צריך לבדוק משכנתא לדירה ראשונה ניתן לקבל באמצעות סבסוד של המדינה ובאמצעות הלוואה מהבנק למשכנתאות. המאמר יפרט כל מה שצריך לבדוק לפני לקיחת המשכנתא.