האם זה משתלם כלכלית לעשות השוואה בין ביטוחי המשכנתא השונים

המגמה המתמשכת לפיה מחירי הנדל"ן נמצאים בנסיקה, היא עובדה מוגמרת אשר לא נראה כי ניתן יהיה להפריך אותה מתישהו.

כלומר, מחירי הדירות ימשיכו לעלות עוד ועוד.

כמה אתם משלמים על הביטוחים שלכם?
כנראה שיותר מידי!
כמה אתם משלמים על הביטוחים שלכם?
כנראה שיותר מידי!
* התחייבות להוזלת התשלומים בעד 50% *

לכן, ישנם רבים אשר התייאשו מהאפשרות שמתישהו תחול ירידה במחירי הדירות, ופועלים לרכוש דירה בכל מחיר, גם אם המחיר הוא גבוה.

עובדה זו מובילה רבים ליטול משכנתאות בסכומים גבוהים.

לאור זאת, הבנקים מבקשים לבטח את עצמם מפני סכנה של אי פירעון ההלוואה. פועל יוצא הוא תחרות עזה בשוק ביטוחי המשכנתא.

 

ביטוח משכנתא – מה זה?

ראשית כל, יש להבין מהו ביטוח משכנתא. הרכיב הראשון בביטוח הוא ביטוח חיים אשר תכליתו להגן על הבנק במצב בו החייב נפטר בטרם עת ובטרם פרע את מלוא חובו לבנק. במצב כזה הנכס נותר בידי יורשי הלווה והבנק פורע את חובו מביטוח החיים שלו. הרכיב השני במשכנתא הוא ביטוח הדירה. הואיל והדירה ממושכנת לבנק עד לפירעון מלא של המשכנתא, לבנק יש אינטרס לשמור על שלמות המבנה למקרה בו הלווה לא יעמוד בהחזר והבנק יוכל לקחת ממנו את הבית.

 

מה המחירים?

כשמדובר ברכישת ביטוח משכנתא השוואה של המחירים היא פעולה הכרחית. פערי המחירים בין ביטוחי המשכנתא השונים עשויים לעלות עד כדי עשרות אחוזים, מה שבא לידי ביטוי בעשרות אלפי שקלים בכל שנה. כלל האצבע הוא שביטוח המשכנתא מהווה כ-15 אחוז מההחזר החודשי. כלומר, אילו ההחזר עומד על כ-4,000 ₪, כ- 600 ₪ מוקדשים לטובת עלות הביטוח. מחירי ביטוח המשכנתא נגזרים הן מהיקף הכיסוי הביטוחי והן מגובה המשכנתא. ככל שתחולת משתנים אלו רחבה יותר כך גובה התשלום החודשי יעלה.

 

מה לבדוק בפוליסה?

כאשר אתם רוכשים ביטוח משכנתא רצוי שתבדקו היטב את הפוליסה. בעניין ביטוח הדירה, וודאו כי קיים ביטוח צד שלישי, כיסוי על אירועים אסוניים "סטנדרטיים" דוגמת שריפה או הצפה, וכן כיסוי במקרה של רעידת אדמה. בביטוח החיים רצוי שתבדקו שגובה הכיסוי תואם לסכום הנוכחי של המשכנתא שלכם, כיסוי לעמלת פירעון מוקדם, וכן לוח סילוקין מלא אשר יציג את סך התשלומים לאורך כל שנות ביטוח.

 

באיזו חברה לבחור?

רכישת ביטוח משכנתא יכולה להיעשות הן דרך הבנק והן דרך חברות פרטיות. במרבית המקרים, הביטוחים המוצעים דרך הבנק הם ביטוחים יקרים יותר, אמנם אין מדובר בכלל מחייב. במסגרת הבדיקה נכון שתשוחחו עם מספר רב ככל הניתן של חברות ביטוח, תוך השוואה מסודרת וסיסטמתית של התשלום והיקף הכיסוי המוצע על ידי כל אחת מהן. לאחר שתעשו זאת, תוכלו לקבל החלטה מושכלת באשר לביטוח אותו אתם מבקשים לרכוש. אפשרות אחרת היא פנייה אל פורטל הביטוחים הגדול בישראל בו תוכלו למצוא המון מידע ומידע קונקרטי על מחירי ביטוח משכנתא.

 

קניית דירה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מקדם אתרים
טיפים פיננסים
מיהו מנהל שיווק ואיך הוא עוזר לעסק שלך?

במאה ה- 21 בה אנו חיים, עולם השיווק תופס מקום רחב הרבה יותר מאי פעם. בעבר, חברות גדולות ומפורסמות נשענו לרוב על פרסום כללי ומערך מכירות נרחב, כיום ברור לכל

הלוואה ראשית
הלוואות
משכנתא לסגירת הלוואות

לקיחת משכנתא לסגירת חובות הפכה לאופציה המועדפת ע"י רבים, זאת משום שהרעיון הבסיסי העמוד בו הוא  שבמידה וקיים ברשותכם נכס נדלנ"י, ניתן למשכן אותו לבנק ולקבל עבורו כסף לסגירת החוב

חברה מוגבלת
טיפים פיננסים
מה כרוך בפתיחת חברה בע"מ?

חברה בע"מ היא חברה בעירבון מוגבל. לפני פתיחת חברה כזו, חשוב שתכירו היטב את הכרוך בפתיחת חברה כזו. כי כמו כל דבר, יש לפתיחה כזו, גם חסרונות וגם יתרונות. כאן