המבנה האדריכלי של המשכן החדש של הספריה הלאומית

רוח, חזון, השראה, שירה, היסטוריה, מוזיקה, חברה ותרבות – תחת מטריה אחת גדולה מתקבצים ערכי לאום שונים כשהמשותף לכולם – אוצרות ידע חיוניים ללימוד, חקירה, חוויה וגילוי. הספריה הלאומית בירושלים – משכן התרבות והידע, מנגישה לקהל הרחב עושר תוכני עצום. קראו על צורת הקנקן שמכילה את אוצרות הספרות על שלל גווניהם. הפן האדריכלי של מבנה הספריה הלאומית: כל מה שרציתם לדעת.

 

הספריה הלאומית כגוף לשימור הספרות הלאומית

הספריה הלאומית בארץ מופקדת על שמירת כל התכנים המודפסים של המדינה ותכנים הקשורים במורשת העם היהודי. בספריה ניתן למצוא עותק כמעט מכל ספר שהודפס בה אי פעם וכן היא מאגדת יצירות אומנות משלל סוגים הקשורים ביהדות, במדינת ישראל במזרח התיכון.

 

מבנה הספריה הלאומית בעבר

עד לפני שנים מספר התפיסה כלפי הספריה הלאומית היתה כשל מכון מחקר אקדמי בלבד ולא כאתר נגיש לכלל הציבור. עם השנים חל שינוי בהגדרת המקום ובשנת 2008 הוחלט על רפורמה והנגשת הספריה הלאומית כאתר תרבותי חשוב לכלל שוחרי הידע והתרבות.

כך הוחלט לחדש את המבנה ולהעבירו למשכן החדש בקרית הלאום בירושלים על יד משכן הכנסת ומוזיאון ישראל. במבנה שעד אז סבל מהזנחה בפן התחזוקתי ואיים על שלום אוספיו, נעשתה תפנית ובאמצעות תרומות של פילנטרופים שונים ובראשם קרן עידן ובתיה סופר – הוא תוכנן ונבנה מחדש כמבנה מרשים, חכם מבחינה עיצובית ונגיש למשתמשים.

 

אדריכלות מבנה הספריה

אדריכלות מבנה הספריה הלאומית נעשתה על ידי אדריכלי על מהטובים ביותר בעולם: הרצוג, דה-מרון ובשיתוף מן שנער. מעטפת הבניין כוללת קירות מסך בגובה כפול משולב פלדה ובגימור עץ. בנוסף, מבנה הספריה כולל קירות מסך כפולים בשילוב וילון גלילה בילד אין. מערכת קירות כפולה זו נועדה במטרה להעניק בידוד תרמי ובידוד אקוסטי משופרים וכן כדי להציב קונטרה עמידה בפני הדף.

גג המבנה כולל סקיילייט שקוף. חלק מהסקיילייט מכיל תאים פוטו וולטאים במבנה גיאומטרי דו-עקמומי. חלקו האטם של מבנה הספריה הינו יציקת אלומיניום בשילוב של חומרים מורכבים שונים וכן 250 פתחים מזכוכית בלא פחות מ-19 צורות שונות.

 

שילוב חומרים טבעיים בפרויקט חידוש הספריה הלאומית

בפרויקט בניית הספריה הלאומית שולבו חומרים טבעיים שונים כמו טיח מינרלי טבעי המתחבר לערכי בניה ברת קיימא ומבוססי בניה ירוקה.

 

קרן עידן ובתיה עופר

קרן עידן ובתיה עופר הינה קרן פילנטרופית האחראית לתרומתם של עשרות מיליוני דולרים למען טיפוח ושמירה על ערכים חשובים בחברה. התרומות ניתנו עבור מאות יוזמות שונות בתחומי החברה, האקדמיה והרפואה בישראל, ארה"ב ובריטניה.

משכנה החדש של הספריה הלאומית כאן בארץ גם הוא נבנה הודות למתת חלקם של ארגונים שונים ביניהם קרן עידן ובתיה עופר לצד תרומת 'יד הנדיב', ממשלת ישראל, דויד ס' ורות ל' גוטסמן וכן קרנות ופילנטופים שונים מרחבי העולם.

סִפְרִיָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סגירת עסקה
טיפים פיננסים
המדריך המלא למשקיע המתחיל בחו"ל

להיות בעל נכס בחו"ל יכול להיות עילה לבקשת אזרחות או מעמד של תושב במדינה בה השקעת בנדל"ן. יכול להיות שתרצו להשקיע בנדל"ן בחו"ל מסיבות הקשורות למיסים מופחתים או אפילו מהסיבה

נדל"ן
מה זה טופס 4 ואיך משיגים אותו

בשעה טובה אתם בונים בית? דירה? או שאולי אתם קבלנים שבונים עכשיו את הבית הראשון בחייהם? אם כך, ברור שכבר יצא לכם לשמוע על טופס 4. מדובר על טופס שרבים

קניית דירה
טיפים פיננסים
האם כדאי להשקיע בקרקע או בדירה?

השאלה מה לעשות עם כסף פנוי היא שאלה שהטרידה אנשים מאז המצאת הכסף. למעשה מה שלא ברור לאנשים זה היכן להשקיע את הכסף שלהם וזאת בכדי ליצור ריבית גבוהה וחיובית