מה הם תנאי ההתאזרחות בקפריסין לישראלים?

הנושא החם ביותר סביב שולחנות ארוחת הערב כיום הוא רילוקיישן. לא משנה מה הסיבה שלכם, בחירה בצעד כל כך חשוב ומשמעותי צריכה להיעשות אחרי שיקולים רבים. במידה ובחרתם ביעד כמו קפריסין, כדאי לברר את ענייני הבירוקרטיות לפני שקונים כרטיס לכיוון אחד. במאמר זה נסקור את התנאים הספציפיים לקפריסין ונבין איך מתחילים את התהליך. 

 

שינוי אווירה

מגוון אנשים מכל סוגי האוכלוסיות שוקלים כיום את האפשרות לרלוקיישן. גם אם המניע הוא מצבה הפוליטי של ישראל, יוקר המחייה, מערכות החינוך או כל דבר אחר, הרצון לבדוק איך חיים יראו במדינה אחרת הוא לגיטימי לחלוטין. אז גם אם קיבלתם הצעה מפתה מהעבודה, וגם אם אתם רוצים לעשות את המעבר באופן עצמאי – חשוב שתבינו את הדקויות של התהליך כדי למנוע בעיות מיותרות.

לעשות רילוקיישן לקפריסין

להתניע את התהליך

אז החלטתם לעשות רילוקיישן לקפריסין. איזה כיף! לפני שתתחילו לארוז מזוודות ולמכור רהיטים בפייסבוק מרקט פלייס, כדאי שתבינו בדיוק איך התהליך הזה עובד. אם המעבר הוא במחשבה לתקופה ארוכת טווח, שווה לכם לברר את תנאי קבלת האזרחות במדינה שאתם עוברים אליה – במקרה זה, קפריסין. אבל איך?

 

תעשו את המחקר שלכם

מעבר למטבע המקומי, מזג האוויר והשכונות שמומלץ לגור בהן במדינה הנחשקת אליה אתם מתכננים לעבור, כדאי לברר גם את תהליכי הבירוקרטיה השונים. איך פותחים חשבון בנק? איפה ואיך משלמים מיסים? מהן האופציות הטובות ביותר מבחינת ביטוח בריאות? נכון, אפשר לחפש בגוגל ולקוות לטוב. אבל כדאי להסתמך על מקור מהימן, שלא יטעה אתכם ויוכל להכין אתכם למציאות החדשה.

לעשות רילוקיישן לקפריסין

תנאי האזרחות הספציפיים לקפריסין

ישנם יתרונות רבים להפוך לאזרחים במדינה אליה עברתם, וכל מדינה מציבה תנאים שונים. אחרי 7 שנות מגורים בקפריסין (2555 ימים סך הכול) תוכלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות קפריסאית. זאת כמובן בהנחה ששהיתם שם חוקית. במידה ואתם בעלי מעמד של תושבות קבע במשך 5 שנים ברצף, תוכלו להתחיל את תהליך ההתאזרחות לפני סיום 7 השנים.

 

יד ביד לאורך כל הדרך

אז הבנו כבר שכדי להכין את עצמנו ואת משפחתנו למעבר הגדול, נצטרך לקבל מידע רב על המדינה אליה נעבור, וגם להבין את התהליכים הבירוקרטים השונים שנצטרך ליישם כשנגיע לשם (או שנצטרך לסיים הרבה לפני שנרד מהמטוס). כדי להבטיח לעצמנו את השקט הנפשי המרבי בתהליך עמוס שכזה, כדאי לפנות לחברה שמתמקדת ברילוקיישן, ותדע להכווין אותנו בכל צעד בדרך החדשה.

 

לסיכום

רילוקיישן הוא צעד גדול ומשמעותי, שנוגע בכל אספקט בחיינו. הוא מצריך תכנון ארוך טווח וירידה לפרטים הקטנים, במגוון של נושאים. התמודדות עם בירוקרטיה במדינה חדשה יכולה להיות מפחידה ומתסכלת, לכן כדאי לחבור לצוות מקצועי שידע לתת לכם מענה בנושאים השונים וללוות אתכם בתהליך המרגש עד להתיישבות במדינה החדשה.

לעשות רילוקיישן לקפריסין

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית חכם
נדל"ן
בית חכם – כמה זה יעלה מא' ועד ת'

בית חכם מורכב מהרבה מאוד דברים, ולאור זאת העלות שלו משתנה מאוד. כאשר מנסים לחשב את העלות המדויקת של בית חכם חשוב לקחת בחשבון את כל המרכיבים הללו, וכך ניתן

חלקה למכירה
נדל"ן
איך למצוא שטחים למכירה

איתור של שטחים חקלאיים למכירה היא איננה פשוטה, ולכן אספנו בעבורכם מספר טיפים חשובים אשר יקלו עליכם בתהליך. כל הפרטים – במאמר הבא. שטחים למכירה – כיצד נאתר? איתור של

ניצול מערכות יחסים פוגעניות בעבודה
כללי
ניצול יחסי מרות בעבודה – מה עליי לעשות?

ניצול של יחסי מרות במקום העבודה היא תופעה מצערת ולא חוקית. החוק עומד לטובתו של הצד המוחלש באופן מובנה ביחסים בעלי פוטנציאל לניצול יחסי מרות במקום העבודה. במידה ועברתם ניצול

לוח ראשי
בעלי מקצוע
האם טיפול בחשמל הבית יעלה את ערך הנכס?

עוברים דירה? עובדים בנדל"ן, או משקיעים בדירות? הכתבה הזו בדיוק בשבילכם. מה חשוב לדעת לפני מכירה של נכס? אילו דברים מהווים מקפצה משמעותית במחיר? והאם יש דברים שניתן לעשות כדי