האם כדאי לקחת הלוואה למימון שיווק העסק?

כל בעל עסק יגיע, בשלב כזה או אחר של התפתחותו העסקית, לסאגת השיווק – אנחנו לא יכולים להתפתח אם לא נגיע ללקוחות, הלא כך? הבעיה היא, בבסיסה, העלויות שכרוכות בשיווק עסקי נכון. האם כדאי לקחת הלוואה למימון שיווק העסק?

 

הקדמה

שיווק העסק הינו אחד מעמודי היסוד החשובים לבעלי העסקים כיום. נדיר להגיע לתוצאות קבועות ולגדילה יציבה בתפקוד העסק, ללא שיווקו. למטרה זו, בוחרים רבים לקחת הלוואה בכדי לממן את שיווק העסק בצורה הטובה ביותר. בין אם פנייה לאנשי מקצוע, לדוגמה פנייה לאתרים כמו https://yazame.com, או בכדי לקבל תקציב לשיווק ממומן עצמאי. האם כדאי לעשות זאת?

הקדמה

מבוא לשיווק ממומן

בעבר, שיווק ממומן התייחס לתשלום לגופים בעלי חשיפה בכדי ליצור סיטואציית קידום עסקי יזום. כיום, בעולם האינטרנט, נפגוש את המימון גם בתשלום להגדלת חשיפה ברשתות חברתיות, במנועי חיפוש, בעיתונים אינטרנטיים ועוד.

מבוא לשיווק ממומן

סוגי שיווק ממומן

מפאת המניפה הרחבה שקיימת בעולם השיווק כיום, ניתקל בסוגים רבים של שיווק ממומן. ברשתות החברתיות, קיימת אופציה לתשלום עבור חשיפה של פרסומים ספציפיים, של תכנים ושל פרסומות מתוכננות מראש. באתרי אינטרנט קיימת אפשרות שיווק ממומן דרך מנועי חיפוש, להקפצת מיקום אתר בחיפוש בהן.

בנוסף קיימת גם האופציה להצגת שירותים באתרים רלוונטיים, בין אם בתשלום ישיר לאתר או לעסקים שעובדים מול אתרים אלה ומשמשים כקישור בין בעלי עסקים לבעלי אתרים עם חשיפה גבוהה.

 

שיווק אורגני

האופציה לשיווק אורגני, ללא מימון, כמובן קיימת. במידה וקיים ידע המאפשר שיווק אינדיבידואלי (in house), זוהי אופציה נהדרת. חשוב לקחת בחשבון, האמנם, כי לרוב אינה תניב את אותם הפירות שנקבל משיווק עסקי ממומן על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע מקיף שחיים ונושמים את התחום.

 

עלויות שיווק ממומן

בעל עסק אשר בחר ללכת על אופציה של שיווק עסקי ממומן צריך לקחת בחשבון שהעלויות דינאמיות וניתנות להתאמה למגוון סיטואציות, תקציבים וצרכים. העלות יכולה לנוע מהחל ממאות שקלים בודדים בחודש, במטרת קידום פוסטים ופרסומים שונים ברשתות החברתיות, ועד מאות אלפי שקלים בשנה לשיווק שממצה את כלל הכלים הקיימים לרשותנו כיום.

בכדי להבין מה הכלי הנכון בשבילנו, ניתן לקרוא באינטרנט ולמצות את פריווילגיות המאה ה21, אך מומלץ תמיד להתייעץ עם איש מקצוע בכדי לוודא עלות מול תועלת ומיצוי מקיף של האמצעים שלנו אל מול לתוצאה.

 

האם כדאי לקחת הלוואה במטרת מימון שיווק עסקי?

על רגל אחת, תמיד כדאי לשקול את האופציה של לקיחת הלוואה למטרת מימון השיווק העסקי. כמובן שקיימים משתנים רבים בנוסחה, וחשוב לשקול את כולם לפני כן. לסיכום, זוהי אופציה נהדרת ואף מומלצת במרבית הסיטואציות. שיווק בעזרת איש מקצוע יחזיר ברוב הפעמים את עלויותיו ואף יכניס מעבר להן, ולכן החזרת ההלוואה, יותר פעמים מלא, תתאפשר.

האם כדאי לקחת הלוואה למימון שיווק העסק

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בחור מבוגר מסתכל לנוף
פנסיה
4 דברים שצריך לוודא לגבי הפנסיה שלנו

המילה פנסיה מעוררת ברבים מאיתנו רתיעה, ולעיתים אף צמרמורת שמקורה בבירוקרטיה עמומה לטובת עתיד רחוק מהעין. עם זאת, הפרשת כספים לפנסיה היא בגדר חובה בישראל, כיאה למדינה מערבית מפותחת, והבנה

מספרי שירות לקוחות
כללי
איפה אפשר למצוא מספרים של שירות לקוחות

במסגרת בדיקת תלוש השכר אתם מעוניינים לבדוק מה מצב הפנסיה שלכם. אתם רוצים להיכנס לאתר קרן הפנסיה לקבלת מידע, הבעיה היא שהמידע שלכם לא מופיע באתר, אתם לא מצליחים להיכנס

שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
מה עדיף מבחינה כלכלית – להיות עצמאי או שכיר?

כדי לענות על השאלה האם עדיף להיות עצמאי או שכיר מבחינה כלכלית, יש לשקול את היתרונות והחסרונות לכאן ולכאן. המאמר יפרט את השיקולים ומה הכי כדאי.   עצמאי בשטח היתרונות

מקלחון
טיפים פיננסים
למה חשוב להשקיע כסף בבחירת ארון לחדר האמבט

מרבית האנשים בארץ משקיעים זמן רב ומאמץ כדי להגיע לשלב המיוחל שבו הם יוכלו לקנות לעצמם נכס. יש מי שסבורים שההוצאות הכלכליות הגדולות מסתיימות ברכישה עצמה. אותם אנשים צפויים לגלות