האזנות סתר – כל מה שצריך לדעת בנושא

האזנות סתר הן ללא ספק אמצעי יעיל מאוד לאיסוף מידע בסיטואציות כאלה ואחרות. לצד זאת, יש לציין כי בקונסטלציה מסוימת מדובר בעבירה על החוק, שכן הדבר תלוי בשימוש שנעשה בהאזנות הסתר ובסיבה לביצוע ההאזנה מלכתחילה. החומר המתקבל בהאזנת סתר אמנם אינו קביל בבית משפט, אך בעולם החקירות הפרטיות האזנה שכזו, בהתאם למגבלות החוק, נחשבת לנכס שלא יסולא בפז. 

 

למי מותר?

כאמור, האזנת סתר מותרת רק במידה והצד המאזין הוא חלק מהשיחה עצמה, או אם מדובר בשיחה המתבצעת במקום ציבורי ופתוח. כוחה הרב של האזנת סתר מופקד בדרך כלל בידיהן של הרשויות האוכפות והמבצעות, לרבות המשטרה, השב"כ וצה"ל.

הסיבה לכך היא פשוטה- מותר להן לבצע האזנות סתר מתוקף היותן משרתות את ביטחון המדינה או על מנת למנוע עבירות פליליות חמורות. גילוי האזנות סתר עלול להציג את הגורם המאזין ככזה העובר עבירה פלילית, שדינה יכול להגיע לעד 5 שנות מאסר.

 

האזנת סתר בחקירות פרטיות

בשל העובדה שמשרדי חקירות פרטיים אינם כפופים למשטרה, הם אינם נהנים ממדיניות חופשית של האזנות סתר בעבודתם השוטפת. על מנת לבצע האזנת סתר, חוקר פרטי מוכרח לקבל צו מבית משפט. לכן הוא פועל בדרכים שהחוק מאפשר לו, כמו האזנה לחשודים ולמושא מעקביו במקומות ציבוריים.

 

חשיפת ציוד האזנה

המקרים בהם חוקרים פרטיים כן יתעסקו עם האזנות סתר מתבססים בעיקר על מצב בו לקוחותיהם חושדים שמבוצעות כנגדם האזנות שכאלו. האזנות סתר מתבצעות בעיקר בין חברות במסגרת ריגול תעשייתי, אך יכולות כמובן גם להתבצע כנגד אנשים פרטיים.

במידה ואתם חושדים שמאזינים לכם, יש לשכור את שירותיו של חוקר פרטי דיסקרטי, כזה שביכולתו לחשוף את האמצעים להאזנות סתר. הוא יכול לעשות זאת על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים, ביצוע סריקה במבנה הרלוונטי, וכן בטלפונים הסלולריים והמחשבים.

 

עבודה של 24 שעות ביממה

במידה ואכן קיים חשד מבוסס לביצוע האזנות סתר כנגדכם, אל לכם לבזבז זמן. יש ליצור קשר באופן מידי וללא דיחוי עם חוקר פרטי מנוסה ומיומן, בעיקר כזה שמאפשר לכם זמינות מסביב לשעון. בדרך כלל במקרים של חשד להאזנות סתר, קיים צורך לבצע בדיקות גם בשעות לילה מאוחרות, מתחת לרדאר של אלו המחפשים אחר כל פיסת מידע אודותיכם.

חוקר פרטי מומלץ יידע כמובן גם לעבוד בשעות היום, להגיע בהסוואה של עובד מן המניין ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות. בעידן המודרני בו השתכללו ללא היכר כל האמצעים הטכנולוגיים לעקוב ולהאזין, חשוב לדעת להתמודד ולהשיב אש באש.

חוקר פרטי יעיל יידע להסיר כל חשש להאזנת סתר, ולהביא בפניכם את הממצאים של קיומן של האזנות כאלו, שמהוות כאמור, עילה לתביעה ולפנייה להליך משפטי כנגד הגורם המאזין לכם.

גילוי האזנות סתר

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הפקת תלושי שכר לחברות
עסקים
הכל על הפקת תלושי שכר

כדי להפיק תלוש משכורת יש צורך בידע מקצועי בחשבות שכר. בעלי עסקים רבים מעסיקים לצורך כך מנהל חשבונות ובסופו של דבר הם משלמים מחיר יקר מידי. ניתן להפיק תלושים באמצעות

בית מבוטח
משכנתאות
מיחזור משכנתא לשיפוץ – מה המומחים ממליצים

אחת הבעיות שבהן נתקלים בעלי בתים, דירות ונכסי נדל"ן אחרים, הינה העדר האפשרות לממן שיפוצים בבית או בדירה. למען הסר ספק, אין מדובר בתיקונים כלליים שיש לבצע מעת לעת. מדובר

השקעה כספית
טיפים פיננסים
האם ייעוץ משכנתא הוא חובה?

ניתן לקחת משכנתא גם בלי להיעזר ביועץ משכנתאות. אם כך, למה נפוצה טענה כי חייבים להיעזר בייעוץ משכנתאות לפני לקיחת משכנתא? הסיבה לכך ברורה: כאשר לוקחים משכנתא בסיוע מקצועי, נהנים