האזנות סתר – כל מה שצריך לדעת בנושא

האזנות סתר הן ללא ספק אמצעי יעיל מאוד לאיסוף מידע בסיטואציות כאלה ואחרות. לצד זאת, יש לציין כי בקונסטלציה מסוימת מדובר בעבירה על החוק, שכן הדבר תלוי בשימוש שנעשה בהאזנות הסתר ובסיבה לביצוע ההאזנה מלכתחילה. החומר המתקבל בהאזנת סתר אמנם אינו קביל בבית משפט, אך בעולם החקירות הפרטיות האזנה שכזו, בהתאם למגבלות החוק, נחשבת לנכס שלא יסולא בפז. 

 

למי מותר?

כאמור, האזנת סתר מותרת רק במידה והצד המאזין הוא חלק מהשיחה עצמה, או אם מדובר בשיחה המתבצעת במקום ציבורי ופתוח. כוחה הרב של האזנת סתר מופקד בדרך כלל בידיהן של הרשויות האוכפות והמבצעות, לרבות המשטרה, השב"כ וצה"ל.

הסיבה לכך היא פשוטה- מותר להן לבצע האזנות סתר מתוקף היותן משרתות את ביטחון המדינה או על מנת למנוע עבירות פליליות חמורות. גילוי האזנות סתר עלול להציג את הגורם המאזין ככזה העובר עבירה פלילית, שדינה יכול להגיע לעד 5 שנות מאסר.

 

האזנת סתר בחקירות פרטיות

בשל העובדה שמשרדי חקירות פרטיים אינם כפופים למשטרה, הם אינם נהנים ממדיניות חופשית של האזנות סתר בעבודתם השוטפת. על מנת לבצע האזנת סתר, חוקר פרטי מוכרח לקבל צו מבית משפט. לכן הוא פועל בדרכים שהחוק מאפשר לו, כמו האזנה לחשודים ולמושא מעקביו במקומות ציבוריים.

 

חשיפת ציוד האזנה

המקרים בהם חוקרים פרטיים כן יתעסקו עם האזנות סתר מתבססים בעיקר על מצב בו לקוחותיהם חושדים שמבוצעות כנגדם האזנות שכאלו. האזנות סתר מתבצעות בעיקר בין חברות במסגרת ריגול תעשייתי, אך יכולות כמובן גם להתבצע כנגד אנשים פרטיים.

במידה ואתם חושדים שמאזינים לכם, יש לשכור את שירותיו של חוקר פרטי דיסקרטי, כזה שביכולתו לחשוף את האמצעים להאזנות סתר. הוא יכול לעשות זאת על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים, ביצוע סריקה במבנה הרלוונטי, וכן בטלפונים הסלולריים והמחשבים.

 

עבודה של 24 שעות ביממה

במידה ואכן קיים חשד מבוסס לביצוע האזנות סתר כנגדכם, אל לכם לבזבז זמן. יש ליצור קשר באופן מידי וללא דיחוי עם חוקר פרטי מנוסה ומיומן, בעיקר כזה שמאפשר לכם זמינות מסביב לשעון. בדרך כלל במקרים של חשד להאזנות סתר, קיים צורך לבצע בדיקות גם בשעות לילה מאוחרות, מתחת לרדאר של אלו המחפשים אחר כל פיסת מידע אודותיכם.

חוקר פרטי מומלץ יידע כמובן גם לעבוד בשעות היום, להגיע בהסוואה של עובד מן המניין ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות. בעידן המודרני בו השתכללו ללא היכר כל האמצעים הטכנולוגיים לעקוב ולהאזין, חשוב לדעת להתמודד ולהשיב אש באש.

חוקר פרטי יעיל יידע להסיר כל חשש להאזנת סתר, ולהביא בפניכם את הממצאים של קיומן של האזנות כאלו, שמהוות כאמור, עילה לתביעה ולפנייה להליך משפטי כנגד הגורם המאזין לכם.

גילוי האזנות סתר

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פגישה
ייעוץ עסקי
מהו ייעוץ עסקי ואילו עסקים זקוקים לו?

ייעוץ עסקי הוא תהליך אינדיווידואלי בו יועץ עובד עם בעל העסק או עם אחד המנהלים במטרה להגיע להישגים שנקבעו מראש. כיוון שכל עסק שונה, גם כל ייעוץ שונה כשהמשותף הוא

צילום עיר מהגובה
נדל"ן
נדל"ן בתל אביב

עבור האדם הממוצע אין רכישה משמעותית יותר מרכישת דירה. מדובר בהשקעה כספית גדולה המלווה לרוב בהלוואה הגדולה ביותר שאדם לוקח באופן פרטי אשר תהליך החזרה עשוי לארוך שנים רבות. באזור

מסמך
טיפים פיננסים
כתיבת קורות חיים לחיילים משוחררים

אם הרגע השתחררתם מהצבא, כנראה שהמושג קורות חיים היה זר לכם במשך זמן רב. עכשיו כשסיימתם עם שירות החובה למדינה, הגיע הזמן למצוא עבודה משלכם שתתאים לכם. בואו ללמוד איך

מתחם להשכרה
נדל"ן
האם עדיף משרד או חלל עבודה לעסק בתחילת דרכו

אלה מכם המתכננים לפתוח עסק חדש, ודאי נתקלים בהתלבטויות רבות. בימנו, אחד הלבטים הגדולים הוא – האם להשכיר משרד או דווקא חלל עבודה משותף? חללי העבודה המשותפים כובשים לאחרונה את