האם בי די איי משפיעה על הריבית?

בי די איי הוא דוח הנתונים הפיננסיים של כל אדם, אותו מוציא בנק ישראל על מנת לבחון את ההתחייבויות הכספיות, העמידה בהחזר הלוואות ובאשראי, חדלות פירעון, תיקי הוצאה לפועל וכיוצא בזה. האם בי די איי משפיע גם על הריביות שאנו מקבלים – על כך במאמר הבא.

 

האם בי די איי משפיע על הריבית?

בי די איי, דוח נתוני האשראי הכולל את דירוג האשראי וחיווי האשראי שלנו משפיע גם על הריביות. מצד אחד הוא משקף לבנק תמונה האם הלקוחות בסיכון גבוה ומצד שני ובהתאם לדוח, נקבעת הריבית על ההלוואה. כאשר לקוח עם דירוג אשראי גבוה ההלוואה שייקח לא תסכן את הבנק ולכן התנאים שיקבל יהיו טובים יותר לרבות הריבית.

במידה והבי די איי שלו שלילי, דהיינו, דירוג האשראי שלו נמוך, זאת אומרת שהבנק ישקול אם להעניק לו הלוואה והאם להציע לו תנאים אטרקטיביים. מבחינת הריבית היא תעלה כאשר הבי די איי שלילי ותרד כשהבי די איי גבוה. למרות זאת, ניתן לבצע ניקוי BDI ולקבל תנאים טובים.

 

כיצד משפיע הבי די איי על ריבית הפריים?

את ריבית הפריים קובעים הבנקים כאשר הם נותנים הלוואות בריבית זו. למעשה, הריבית נקבעת על ידי בנק ישראל ומשתנה בהתאם לדוח נתוני האשראי של הלקוח ובהתאם למצב בשוק. במילים אחרות, הבנקים הם אלו שקובעים את התוספת על הריבית. בדרך כלל מדובר על תוספת של אחוז וחצי.

לדוגמה, זוג שלוקח משכנתא מהבנק בריבית פריים צריך לקחת בחשבון שהריבית יכולה לעלות ולכן ההחזר החודשי של ההלוואה יהיה גבוה יותר ובמידה והריבית תרד, ההחזר יהיה נמוך יותר. בהתאם לכך, כאשר יקבלו את ההלוואה ייבחן דוח נתוני האשראי שלהם והבנק יקבע את התוספת על ריבית הפריים לפי הנתונים.

 

כיצד מבצעים ניקוי בי די איי?

כשמדובר על אדם המבקש הלוואה עם דירוג אשראי נמוך ועם סיכון גבוה, כלומר, לא עמד בהתחייבות הקודמות שלו ב-3 השנים האחרונות, הריבית שיקבל על ההלוואה תהיה גבוהה ולא אטרקטיבית. אף על פי כן יש מוצא.

ניתן לפנות לסיוע של יועצים פיננסיים ולהגיש בקשה לדירוג אשראי גבוה. היועצים מכירים את ההתנהלות של הבנקים, את הבירוקרטיה ומה להגיד על מנת לנקות את הבי די איי. גם במקרים שהבנקים לא מוכנים להלוות ללקוח כסף או להגדיל לו את מסגרת האשראי, היועצים הפיננסיים יכולים לסייע.

למשל, עסק שחייב להגדיל את מסגרת האשראי שלו על מנת להתקיים והבי די איי שלו שלילי, יוכל לקבל שירות וייעוץ בנוגע לניקוי הבי די איי. לסיכום, בין אם מדובר על הלוואה או הגדלת אשראי ובין אם על הריבית, אין צורך לחכות 3 שנים שנתוני האשראי ימחקו. ניתן עוד קודם לשנות את המצב.

ניקוי BDI

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בדק בית
כללי
למה חשוב לעשות בדק בית לפני רכישת נכס?

רכישת נכס היא השקעה כספית משמעותית, וחיוני לוודא שתקבלו החלטה נבונה ומושכלת. שלב מכריע וחשוב בתהליך זה הוא ביצוע בדק בית יסודי לפני ביצוע הרכישה. בדק בית מתבצע ע" חברות

דולרים
הלוואות
מה היתרונות בהלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא כל הלוואה שאינה מתקבלת מהבנק אלא מגוף אחר כמו: חברת כרטיסי האשראי שלכם, חברות ביטוח למיניהן, מימון ישיר וכו'.   הלוואה חוץ בנקאית –התנהלות כלכלית לא

חישוב חשבונית
טיפים פיננסים
ניהול תקציב משפחתי – איך תעשו את זה נכון.

אתם לא לבד. ישנן משפחות רבות בארץ אשר אינן מתנהלות כלכלית בצורה נכונה. התנהלות לא תקנית של כספים יכולה להוביל משפחה שלמה לתהומות ולמקומות לא נעימים בכלל לדוגמא. לחץ נפשי