ביטוח מבנה – מקרים שאנשים לא עשו ביטוח

עולם הביטוח בישראל הוא אינסופי ולכן לא פעם נוצרת אצלנו התחושה שחברות הביטוח השונות פשוט מנסות לגרום לנו לעשות את כל הביטוחים האפשריים. עם זאת, בפועל זה לא מדויק, והאמת היא, שיש ביטוחים שממש לא כדאי לוותר עליהם ושאתם לא רוצים להימצא בלעדיהם. אחד מהביטוחים הללו הוא ביטוח מבנה ואתם יכולים ללמוד מתוך אותם אנשים שלא עשו ביטוח כזה – שזו טעות חמורה. לא חסרים סיפורים ומקרים של אנשים שלא עשו ביטוח מבנה ובסופו של דבר נכנסו להוצאות כלכליות מאוד גבוהות. אומנם זה נכון שכאשר מדברים על ביטוח של מבנה משותף בסופו של דבר כל השכנים נושאים באחריות ומשלמים ביחד, אך זה עדיין תמיד יוצא יקר ומסובך יותר מאשר לעבוד עם ביטוח מסודר.

בניין רב קומות

השליח ששבר את הרגל והכניס את כולם לחובות

בעידן שבו אנחנו חיים רבים מאיתנו קונים כל מה שאפשר דרך האינטרנט, מה שאומר שלא חסרים שליחים שמגיעים לכל בניין משותף עם אינספור חבילות. אחד מהמקרים הבעייתיים ביותר שקרו בנושא הזה, הוא אותו שליח שנכנס לבניין, עלה במדרגות וכיוון שאחת מהמדרגות הייתה שבורה – הוא נפל ושבר את הרגל. אותו שליח, שבסך הכול נכנס לבניין כדי לבצע את עבודתו, מצא את עצמו אח"כ בחופשת מחלה של יותר מחודש, מה שהשפיע בצורה בעייתית מאוד על מצבו הכלכלי. כמובן שבמצב כזה השליח החליט לתבוע, כי מישהו בכל זאת היה צריך לשלם לו פיצויים, והוא תבע ישירות את ועד הבית של הבניין. אולי לא ידעתם, אך החוק קובע בצורה חד משמעית שחברי ועד הבית הם האחראים הישירים לתאונות מהסוג הזה. הבעיה הייתה שלחברי ועד הבית לא היה ביטוח וגם לבניין כולו לא היה ביטוח מבנה. מיותר לציין שהסיפור הסתיים עם חובות לא פשוטים שאיתם חברי ועד הבית היו צריכים להתמודד, מה שמלמד אותנו בצורה חד משמעית: על ביטוח מבנה ועל ביטוח ועד בית לא מוותרים.

לעשות ביטוח חכם

מה שכן כדאי לקחת בחשבון, זה שאכן יש חברות ביטוח שמציעות ללקוחות גם ביטוחים מוגזמים שלא תמיד דרושים. לכן בהחלט אפשר להבין מדוע אתם רוצים להימנע ממצב שכזה וכדאי שתדעו: יש לעשות עבודת הכנה, סקר קצר ולהבין מה בעצם מציעים לכם בכל מקום. יתרה מכך, יש גם טעם לקבל כמה הצעות מחיר במקביל, כי מי אמר שחובה לשלם מחירים כפולים על אותו ביטוח? בסופו של דבר, כאשר עושים ביטוחים למבנה, יש טעם לבדוק איזו חברת ביטוח תציע לכם את הדיל הכי טוב שיש. אל תדחו את העניין וטפלו בכך עוד היום, כי הדבר האחרון שאתם רוצים זה להיכנס לסטטיסטיקה ולשלם פיצויים למישהו שניזוק בשטח הבניין המשותף שבו אתם גרים.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוח דירה ראשית
ביטוחים
האם ביטוח דירה כולל כיסוי רעידות אדמה

אתם צריכים לעשות היום ביטוח דירה ותוהים באיזו אופציה לבחור? רוצים לדעת מה באמת כוללת הפוליסה שלכם ובאיזה מקרים היא תכסה את הנזק? עיינו במאמר שלפניכם וקבלו את כל התשובות

כסף בית ורכב
ביטוחים
מה כלול ומה לא כלול בפוליסת ביטוח מבנה דירה?

בחירה של ביטוח דירה עשויה בהחלט להיות גורלית לעתידכם הכלכלי. כל שינוי בערך הדירה אשר נמצאת בבעלותכם, עשוי להשפיע על מצבכם הכלכלי הנוכחי, ובעיקר על מצבה הכלכלי העתידי של כלל