ביטוח בית משותף – יתרונות וחסרונות

חושבים על ביטוח בית משותף ולא יודעים במה לבחור ואם בכלל? קבלו סיכום של כל המעלות והחסרונות של ביטוח בית משותף – כך תהיה לכם בהירות ושקיפות על הנושא ותוכלו לבצע בחירה מושכלת ונכונה בהקשר של ביטוח הבית המשותף שלכם.

 

מה זה בכלל ביטוח בית משותף

ביטוח בית משותף, הוא ביטוח אשר מתאים לבניינים, בתים או מבנים מרובי דיירים. בשונה מביטוח הבית שלכם שמכסה רק את פנים הבית, ביטוח בית משותף מכסה את כל הבניין, גם במקרים בהם נגרמים נזקים מערכתיים אשר לא כלולים בביטוח הבית הפרטי או בשטח הבית הפרטי שלכם, כמו לדוגמא: נזקים בחדר המדרגות, המעלית, המקלט, החצר, הלובי ובגינה של הבניין.

ביטוח בתים משותפים

ביטוח בית משותף – יתרונות

ביטוח בית משותף, מאפשר לכם להתמודד מתוך חיסכון מקסימלי, בכל מקרה בו חלילה מתרחשים נזקים בתוך הבניין אשר דורשים עלויות מוגברות ושיפוצים שעולים הון. מי שאחראי על תיקון הנזקים היא חברת הביטוח ולא הדיירים עצמם, וכך נחסך הון רב מן הדיירים אשר יכולים להנות מהתיקון או השיפוץ מבלי שהם ייאלצו לשלם עליו מכיסם הפרטי.

 

יתרונות נוספים לביטוח בית משותף

הידעתם, כי אם חלילה נפצע אי מי במהלך שהייתו בבניין שלכם, הוא יכול לתבוע את דיירי הבניין על פיצויים בגובה מכובד למדי עקב הנזק שנגרם לו? אם גם אתם מעוניינים לחסוך את ההוצאה המיותרת הזו, בחרו בביטוח בית משותף אשר כולל את הכיסוי של נזקי גוף, חבות מעסיקים וצד ג' וכך תוכלו להיות רגועים שלא משנה מה קורה – אתם לא נדרשים לשאת בעלויות.

 

ביטוח בית משותף, יתרונות שלא חשבתם עליהם

במקרה בו חלילה נגרם נזק קטן או גדול בבניין, ומי שנדרש לשאת בעלויות הם הדיירים של הבניין המשותף. הדבר עלול לגרור למריבת שכנים ולוויכוחים אינסופיים, כמו אלה שנוצרים באופן אוטומטי כאשר אי מי נדרש להוציא מכיסו סכום מכובד. בעזרת הביטוח בית משותף, אתם לא רק חוסכים כסף, אלא גם שומרים על יחסי שכנות תקינים ומעולים לאורך זמן ומאפשרים קשרים קרובים מבלי העול המציק של דרישות כספיות גבוהות.

 

ביטוח בית משותף – חסרונות

כמו כל דבר בעולם, גם ביטוח בית משותף כולל עימו חסרונות. אחד החסרונות הבולטים של ביטוח בית משותף הוא היקף הכיסוי. לא רבים יודעים, אבל חובה לברר טרם ביצוע ביטוח הבית המשותף מה כולל הביטוח – כדי לא לגלות ששילמתם מידי חודש סכום רציני, אך התרחיש שפקד את הבניין שלכם אינו נכלל בביטוח הביתה משותף ואין מי שנושא בעלות במקומכם, למרות ששילמתם מידי חודש לחברת הביטוח עבור ביטוח בית משותף.

 

לסיכום

ביטוח בית משותף כולל בתוכו יתרונות וגם חסרונות, אך את החסרונות ניתן למנוע על ידי בירור מקיף עם חברת הביטוח, על היקף הכיסוי של ביטוח הבית המשותף על פי התרחישים השונים.

ביטוח דירה משותף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגן
טיפים פיננסים
החשיבות שבבדיקת חדירות

פריצה למחשבים של העסק או של החברה היא לא משהו שקיים רק בסרטים. העובדה שכל תעבורת המידע בשנים האחרונות נעשית רק דרך הרשת, הופכת אותה להיות מקום שמהווה סכנה גדולה

להשקיע בנדלן
כללי
למה כדאי להשקיע דווקא בנדל"ן?

השקעה בנדל"ן הוכרה זה מכבר כדרך ליצירת עושר ויציבות פיננסית. בין אם אתה משקיע ותיק או חדש בעולם ההשקעות, הנדל"ן מציע מגוון יתרונות שהופכים אותו לבחירה אטרקטיבית. מהפוטנציאל לתזרים מזומנים

לחיצת יד
נדל"ן
שני טיפים מעשיים לקניית דירת נופש

מי יכול לסרב לחופשה חלומית בדירת נופש פרטית? ועכשיו תוסיפו לזה עלות נמוכה, ורווחים גבוהים, וקיבלתם מתכון לשלמות. השקעה בקניית דירת נופש יכולה להיות שילוב נפלא של הכנסה גבוהה מנדל"ן