אלה השאלות שחשוב לשאול לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית

כמעט כל משפחה נאלצת לקחת הלוואה בשלב כלשהו של החיים – לצורך קניית רכב, תשלום לטיפול רפואי דחוף או מימון מסיבת בת מצווה לילדה. לכן, מומלץ לערוך השוואה בין הגופים המלווים השונים, ולמצוא את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים וליכולת ההחזר.

 

מיהם הגופים המלווים?

בישראל ישנם עשרות גופים פיננסים שעוסקים בהלוואות. החלוקה המרכזית ביותר ביניהם היא בנקאיים וחוץ בנקאיים:

הלוואה חוץ בנקאית

  • גופים בנקאיים

הגופים המלווים הנפוצים ביותר בישראל הם הבנקים. כאשר לוקחים הלוואה מהבנק שלכם, תנאי ההחזר נקבעים לפי ההיכרות של הבנק איתכם. כלומר, במידה וחשבון הבנק שלכם תקין, ללא עיקולים – כנראה שתקבלו תנאי החזר נוחים יחסית.

 

  • גופים חוץ בנקאיים

חברות האשראי – ניתן לקבל הלוואה מחברות האשראי השונות. הלוואה זו מאופיינת במהירות ובחוסר בירוקרטיה. ניתן לקבל אישור להלוואה מחברת האשראי באמצעות שיחת טלפון קצרה או אפילו התכתבות מהירה בצ'ט עם נציג החברה.

חברות הביטוח וקרנות פנסיה – הלוואה מחברת הביטוח שלכם, או מקרן הפנסיה שבה אתם מנהלים את הקרן שלכם, עשויה להיות הלוואה משתלמת במיוחד – בשל הריבית הנמוכה שלה. הסיבה לריביות הנמוכות שחברות הפנסיה גובות עבור ההלוואות היא העובדה שיש להן ערבויות – הכספים הצבורים בקרנות הפנסיה שלנו.

 

איך בוחרים את סוג ההלוואה?

יש מספר סוגי הלוואות, כל אחת מהן מאופיינת בתנאי החזר שונים ולכן מתאימה ללווים שונים. על מנת להבין מהי ההלוואה המתאימה לכם ביותר, יש לשאול את עצמכם מספר שאלות:

 

  • מהי יכולת ההחזר?

חשוב לזכור, ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר – כך הסכום הכולל של ההחזר גדול יותר. לכן, אם יכולת ההחזר שלכם מוגבלת – מומלץ לפרוש את הלוואה לתקופה קצרה.

הלוואה חוץ בנקאית

  • מתי תעדיפו להחזיר את מרבית ההלוואה?

ישנם לווים שיעדיפו להחזיר את רוב ההלוואה כבר בתחילת התקופה, ואילו יש שיוכלו לעמוד בהחזרים הכבדים רק בסופה. לכן, הראשונים יבחרו בהלוואה מסוג קרן שווה, ואילו האחרונים, בהלוואת בלון.

 

  • תקופת ההחזר

האם אתם מעוניינים בהלוואה ארוכת טווח? אם כן, הלוואה מסוג שפיצר עשויה להתאים לכם במיוחד. אם לא, ניתן למצוא הלוואות קצרות טווח, כמו למשל הלוואת בלון או הלוואת גרייס.

 

תנאי ההלוואה

בכל חוזה הלוואה מופיעים מספר תנאים מרכזיים: סוג ההלוואה, הריבית, מועדי ההחזר, תנאי פירעון מוקדם וקנסות במקרה של פיגור. תנאים אלה מהווים את ההבדלים בין ההלוואות השונות, ולכן על ידי השוואה פשוטה, תוכלו למצוא את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. מומלץ להיעזר בחברה פיננסית, למשל loan4me, אשר תסייע לכם לקבל את ההלוואה המשתלמת ביותר.

 

לסיכום

הלוואה היא דרך נפוצה למימון עסקאות רבות בחיים – לכן, יש ללמוד על סוגי ההלוואות הקיימות, לערוך השוואה בין הגופים המלווים, לקרוא את האותיות הקטנות – ולבחור בהלוואה המתאימה ביותר.

הלוואה חוץ בנקאית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מתנה לחג
כללי
3 דרכים מגניבות לשימור עובדים

לאחרונה שמתם לב שחלק מהעובדים עוזבים את החברה שאתם מנהלים? מחפשים את הדרך למנוע עזיבה של עוד עובדים? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. הנושא של שימור עובדים הינו

נדל"ן
5 דברים שכדאי לדעת על השקעות נדל"ן בארה"ב

השקעות בנדל"ן בארה"ב – שוק השקעות פופולרי שקורץ לישראלים רבים. כיום משקיעים ישראלים מהווים נתח משמעותי מהמשקיעים הזרים בנדל"ן בארה"ב מה כדאי לדעת לפני שחושבים להשקיע, ואיך בוחרים באזור נכון

שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
איך לפתוח חברת הייטק מצליחה ומהם השלבים בדרך

הגעתם למצב שאתם בטוחים בעצמכם מספיק ויש לכם רעיון מהפכני שאתם מאמינים שישנה את כללי המשחק. עוברת לכם בראש מחשבה, לפחות כ-4 פעמים ביותר שאתם רוצים לפתוח חברת הייטק מצליחה.