אלה השאלות שחשוב לשאול לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית

כמעט כל משפחה נאלצת לקחת הלוואה בשלב כלשהו של החיים – לצורך קניית רכב, תשלום לטיפול רפואי דחוף או מימון מסיבת בת מצווה לילדה. לכן, מומלץ לערוך השוואה בין הגופים המלווים השונים, ולמצוא את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים וליכולת ההחזר.

 

מיהם הגופים המלווים?

בישראל ישנם עשרות גופים פיננסים שעוסקים בהלוואות. החלוקה המרכזית ביותר ביניהם היא בנקאיים וחוץ בנקאיים:

הלוואה חוץ בנקאית

  • גופים בנקאיים

הגופים המלווים הנפוצים ביותר בישראל הם הבנקים. כאשר לוקחים הלוואה מהבנק שלכם, תנאי ההחזר נקבעים לפי ההיכרות של הבנק איתכם. כלומר, במידה וחשבון הבנק שלכם תקין, ללא עיקולים – כנראה שתקבלו תנאי החזר נוחים יחסית.

 

  • גופים חוץ בנקאיים

חברות האשראי – ניתן לקבל הלוואה מחברות האשראי השונות. הלוואה זו מאופיינת במהירות ובחוסר בירוקרטיה. ניתן לקבל אישור להלוואה מחברת האשראי באמצעות שיחת טלפון קצרה או אפילו התכתבות מהירה בצ'ט עם נציג החברה.

חברות הביטוח וקרנות פנסיה – הלוואה מחברת הביטוח שלכם, או מקרן הפנסיה שבה אתם מנהלים את הקרן שלכם, עשויה להיות הלוואה משתלמת במיוחד – בשל הריבית הנמוכה שלה. הסיבה לריביות הנמוכות שחברות הפנסיה גובות עבור ההלוואות היא העובדה שיש להן ערבויות – הכספים הצבורים בקרנות הפנסיה שלנו.

 

איך בוחרים את סוג ההלוואה?

יש מספר סוגי הלוואות, כל אחת מהן מאופיינת בתנאי החזר שונים ולכן מתאימה ללווים שונים. על מנת להבין מהי ההלוואה המתאימה לכם ביותר, יש לשאול את עצמכם מספר שאלות:

 

  • מהי יכולת ההחזר?

חשוב לזכור, ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר – כך הסכום הכולל של ההחזר גדול יותר. לכן, אם יכולת ההחזר שלכם מוגבלת – מומלץ לפרוש את הלוואה לתקופה קצרה.

הלוואה חוץ בנקאית

  • מתי תעדיפו להחזיר את מרבית ההלוואה?

ישנם לווים שיעדיפו להחזיר את רוב ההלוואה כבר בתחילת התקופה, ואילו יש שיוכלו לעמוד בהחזרים הכבדים רק בסופה. לכן, הראשונים יבחרו בהלוואה מסוג קרן שווה, ואילו האחרונים, בהלוואת בלון.

 

  • תקופת ההחזר

האם אתם מעוניינים בהלוואה ארוכת טווח? אם כן, הלוואה מסוג שפיצר עשויה להתאים לכם במיוחד. אם לא, ניתן למצוא הלוואות קצרות טווח, כמו למשל הלוואת בלון או הלוואת גרייס.

 

תנאי ההלוואה

בכל חוזה הלוואה מופיעים מספר תנאים מרכזיים: סוג ההלוואה, הריבית, מועדי ההחזר, תנאי פירעון מוקדם וקנסות במקרה של פיגור. תנאים אלה מהווים את ההבדלים בין ההלוואות השונות, ולכן על ידי השוואה פשוטה, תוכלו למצוא את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. מומלץ להיעזר בחברה פיננסית, למשל loan4me, אשר תסייע לכם לקבל את ההלוואה המשתלמת ביותר.

 

לסיכום

הלוואה היא דרך נפוצה למימון עסקאות רבות בחיים – לכן, יש ללמוד על סוגי ההלוואות הקיימות, לערוך השוואה בין הגופים המלווים, לקרוא את האותיות הקטנות – ולבחור בהלוואה המתאימה ביותר.

הלוואה חוץ בנקאית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תמרור
בעלי מקצוע
מהם התהליכים שחשוב לעשות עם חברת בדק בית?

בדק בית הוא תהליך חשוב מאין כמוהו במסגרת רכישת נכס חדש או יד שנייה. הוא מהווה ערבות בטיחותית מפי הקבלן או שאר גורמי המקצוע המוסמכים, לכך שהנכס אכן ראוי למגורים

למה צריך לעשות ביטוח דירה
ביטוחים
למה צריך לעשות ביטוח דירה?

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו עם פיצוץ בצנרת הצריך תיקון מידי ועלות התיקון מגיעה לעשרות אלפי שקלים… אבל כשקורה דבר כזה, כמה מרגיעה העובדה שיש ביטוח דירה שיכסה

כישורי פוקר
כללי
איך כישורי פוקר יכולים לעזור להבטיח את עסקת המשכנתא הטובה ביותר?

החשיבה האסטרטגית, השליטה הרגשית ויכולות קבלת ההחלטות שמושחזות בשולחן הפוקר, יכולות להועיל באופן מפתיע בעת ניווט בעולם המורכב של המשכנתאות. מאמר זה בוחן כיצד הכישורים שפותחו באמצעות פוקר יכולים לספק

שטרות
טיפים פיננסים
האם ללכת למרכז גמילה זה משתלם כלכלית

שהות במרכז גמילה עולה כסף. המחירים נעים על טווח רחב וכמו בכל שירות, קיימים מקומות הנחשבים בסיסיים לצד מקומות בדרגה גבוהה. עבור מי שזקוק לכך, הליכה למרכז גמילה אינה השקעה